Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni egyetemisták!...

Debreceni egyetemisták! Hogyan zajlik nálatok a kollégiumi beköltözés? Elsősorban Kossuth koleszok érdekelnének

Figyelt kérdés

Mikor szokott lenni? (Délután kb meddig?)

Mit ajánlatos vinni? (Ágynemű, fazék, főzős cuccok stb) vagy olyasmi dolgok, amik feltétlen kellenek egy kollégiumba!

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2019. máj. 18. 22:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Router szükséges? Elég nagy az épület wifi lefedettsége?
2019. máj. 18. 22:16
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Beköltözés előtt időpontot kell foglalni a Kossuth kolik honlapján, és akkor költözhetsz be. A mostani tanévben, aki nem foglalt időpontot, azoknak sorszámos rendszer volt, és ha beköltöztették az aktuális időintervallumban időpontot foglalt személyeket, akkor foglalkoztak a sorszámosokkal. Egyébként mivel a BTK-IK gólyatábor a regisztrációs héten szokott lenni, a takarítás miatt általában vasárnaptól lehet beköltözni, és olyan este 8-9-ig lehet időpontot foglalni. A beköltözési időszak innentől kezdve egy jó 2 hétig tart. A vasárnap szokott lenni amúgy a legdurvább a beköltözést tekintve.

Vinni azt vigyél, amit amúgy is használsz. Adnak ágyneműt, de én pl. sajátot szoktam vinni. A konyha megfelelően felszerelt, lehet főzni, de ha amúgy nem akarsz, felesleges edényeket vinni. Mivel a szoba kicsi, de magas, és ki kell használni a helyeket, mi vettünk egy ilyen 2 fokú létrát, hogy lehessen pakolni a fenti szekrényekbe is (egyébként a kolis székre állva is elérhetőek a fenti szekrények, csak a legfelső polcot én már látni nem látom, csak tapogatni tudom), meg vittem szőnyeget, hogy otthonosabb legyen, meg nincs padlófűtés sem, hideg a csempe (eddig csak földszinten voltam, fentebb lehet, jobb a helyzet). De amúgy nem kell rögtön mindent beköltözéskor vinni, ha valamit elfelejtenél, vagy időközben rájössz, hogy szükséges lenne, viheted később is. Mi is a szőnyeget meg a létrát először a 2. hétre vittük, amikor rájöttünk, hogy nem ártana.

Routert tilos vinni, mert van wifi, ami egyébként néha meghal, meg a konyhában nem mindig elérhető. Tavaly építették ki amúgy a wifi-rendszert, szóval elég új, csak hát sokan használnánk:') telefonról én általában mobilnettel vagyok, délutánonként főleg, reggel még semmi gond nincs vele. De adnak egyébként netkábelt, a géphez az jó, meg viszonylag gyors net van.

A házirendet viszont olvasd el, mert nem vihetsz be a koliba magaddal pl. hajszárítót, vízforralót, melegszendvics sütőt, stb.

2019. máj. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző: nem lehet bevinni hajszárítót? A vízforraló még okés, na de akkor hogyan mostok hajat, ha nem lehet megszáritani? Persze nem egy tüsihajú fiúnál gond ez, hanem egy hosszú hajú lánynál.
2019. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyes koli portáján van kb. 4 darab az egész kolira (*szarkasztikus mosoly*). Ha lebuksz, hogy van hajszárítód (vagy valami egyéb tiltott eszközöd), megbüntetnek (olyan 5k körül van a büntetés), a harmadik büntetés után pedig feketelistára tesznek (jövőre nem lehetsz kolis). Talán ki is rúgnak a koliból, ebben most nem vagyok biztos, nincs nálam a bentlakási feltételes papír.
2019. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!