Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A molekuláris bionika mérnöki...

Paramorefan kérdése:

A molekuláris bionika mérnöki képzésre milyen matek- és infótudásra van szükség? Véleményeknek is örülök!

Figyelt kérdés
Eddig főleg a bioszra és a kémiára helyeztem a hangsúlyt, hogy orvos vagy hasonló leszek, de ez sokkal érdekesebbnek tűnik. Matekból és infóból is ötös vagyok, de de gimiben versenyre, szakkörre nem jártam.

2019. máj. 26. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Majd ott megtanulsz mindent.


A két legnehezebb rész eleinte az egyetemi matek (bizonyításokkal stb), és a programozás. Utóbbit esetleg érdemes nézegetni, hogy ne érjen hirtelen.


A közép gimis dolgoknak nem sok köze van ehhez.

2019. máj. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Programozásból negyed évig egy Plang nevű béna programmal hülyéskedünk, a félév végére meg már alig marad idő a c++-ra :D Persze ennek az lenne a lényege, hogy 0 szintről tanuld meg a programozást. (Szerintem viszont csak időelb.szás volt, nem lett volna sokkal nehezebb egyből cpp-vel kezdeni).

Matekból vannak konzultációk amiket felsőbb évesek tartanak, ezek segítenek általában. Nehéz, de szerintem nem teljesíthetetlen a matek, ugyanakkor sokan buknak belőlük.

Analízisből jók a gyakvezek, a számonkérések teljesíthetők. A vizsgán is a tanár által írt könyv van visszakérdezve, jól lehet kédzülni rá. Első félévben heti 6 óra + komzultáció... tehát jut mindenre idő:D

Linal és Dimat se túl nehezek, csak dimatból nincs könyv, a linal tk meg tele van hibákkal... és a számonkérések se szoktak túl korrektek lenni egyik tárgyból se, bukik is rajtuk rengeteg ember

2019. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!