Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből tegyem a 2. emelt...

Miből tegyem a 2. emelt érettségit? (2020-as felvételi)

Figyelt kérdés

Szóval 2020-tól kötelező lesz a nyelvvizsga meg egy emelt érettségi az egyetemhez. A mi sulinkban azt mondták, hogy még nem biztos, hogy hogyan számolják a pontokat, de a húgomék gimijében azt mondta az igazgató, hogy készüljenek úgy, hogy csak a 2. emelt érettségiért jár plusz pont.

Nem biztos hogy így lesz, de gondolkodóba estem, hogy miből tehetnék emelteket. Az a helyzet, hogy csak töriből vagyok igazán jó, versenyekre járok, kutatok a helytörténeti gyűjteményben, ez érdekel, valószínűleg ilyesmivel akarok foglalkozni a jövőben, tehát töriből tuti, hogy emeltezek. A nyelvek nem nagyon jöhetnek szóba, angolból így is különtanárhoz járok, hogy meglegyen a nyelvvizsga, de ez nagyon drága, azért, hogy még emelt angol érettségire is felkészítsen nem akarnám, hogy a szüleim pénzt adjanak ki. Latinul is tanulok, de csak 1 éve, kérdeztem tanárokat, hogy milyen nehézségű az emelt, és mind azt nyilatkozták, hogy nagyon nehéz, de persze nem lehetetlen.

Szerintetek mit tegyek?



2019. máj. 29. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Latinul tanulsz? Jól megy? Akkor biologia és kémia. Irány az orvosi. Ott nagyon nagyon jól fog jönni, ha úgy mész oda, hogy tökéletes vagy latinból.
2019. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

#1, lehet hogy jó orvosin a latin, de a kérdező történelemmel szeretne foglalkozni...


Kérdező, ha az angol nyelvvizsga megvan, akkor onnan csak egy lépés az emelt érettségi, arra már fel tudnál készülni egyedül. De azt hiszem, ugyanazon nyelvből nem számítják be az emelt érettségit+ a nyelvvizsgát.

Esetleg társadalomismeret? Nem baj, ha nincs a sulitokban, lehetsz vendégtanuló pl. És ez viszonyla könnyű érettségi.

2019. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1-es: az orvosi egyáltalán nem érdekel. Tévedés, hogy oda aztán olyan hű de nagy latintudás kell, ott elég tisztában lenni az alapvető ragozásokkal, nem auktorokat kell olvasni, fordítani.

#2-es: köszi, erről már hallottam, de a mi sulinkban tényleg nincs ilyen tárgy, helyette van hittan meg filozófia, de ezekből nem tudom van-e emelt. A latint is vendégtanulóként csinálnám hivatalosan, és egyszerre nem tudom hány helyen lehet vendégtanuló.

2019. máj. 29. 20:28
 4/17 anonim ***** válasza:
Földrajz esetleg? Nem tudom a nehézségét, de a történelem szakokra elfogadják azt is.
2019. máj. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Lehet olyat, hogy osztályozóvizsgát teszel társadalomismeretből (2 évi anyagból) és ha jól tudom; nem kell konkrétan bejárni órákra. De a földrajz is jó lehet, a gazdaságföldrajz rész pl kiegészítheti a történelmet.
2019. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát egy oszt.társam akar menni emelt föcire, de állítólag nehéz, atlaszt sem lehet használni. Viszont ha azt vesszük, tanultam 4 évig, a társadalomismeretet meg egyáltalán nem, így az lehet könnyebb lenne.
2019. máj. 30. 17:56
 7/17 anonim ***** válasza:

Az emelt föci tényleg húzós, kőkemény vaktérképezés, éghajlati diagram elemzés (atlasz nélkül) és számítások is vannak benne (bár azok nem olyan vészesek, de ha nem vagy jó matekból, akkor lehetnek szenvedősek). A gazdaság csak a tananyag egyik fele, a természeti részét is vágni kell, ha jó eredményre hajtasz.

Magyar esetleg nem jöhet szóba? Nem könnyű, de ha szeretsz olvasni, műveket elemezni, akkor nem lenne rossz választás. Művészettörténet netán?

A társadalomtudomány szintén jó opció és a filozófia is, max ha a saját sulidban nem tudsz belőle érettségizni, akkor másikban kell vizsgáznod. De megoldható, egy iskolatársam pl. görögből érettségizett, nálunk persze nem lehetett, de az Oktatási Hivatal kijelölt neki egy iskolát, oda kellett mennie.

2019. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi, talán a művtöri ami szóba jöhet, mert a rajztanárom már így is el akar küldeni oktv-re, adott könyveket, meg külön foglalkozik velem rajzfakton.
2019. jún. 3. 18:59
 9/17 anonim ***** válasza:

"-es: az orvosi egyáltalán nem érdekel. Tévedés, hogy oda aztán olyan hű de nagy latintudás kell"


Pedig kell. És a latin tantárgy nehezebb, mint az érettségi. De vitatkozz nyugodtan olyannal aki ÁOK-on van.

2019. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9, orvosira elegendő ésszel akkor azt is tudhatnád, hogy az orvosi és a jogi, töriszakokon tanult latin alig fedi egymást!

Neked nem kell tudnod pl. ókori római szövegeket megértened és a kérdezőnek sem lesz szüksége a betegségek latin nevére.

Nálunk egyébként lehetett tanulni latint, ahol Horatius-műveket olvasgattak. Sok haszna van orvosin meg jogon is, mondhatom...

2019. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!