Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020as felvetelirol mikor...

2020as felvetelirol mikor tudunk tobbet?

Figyelt kérdés
2019. jún. 4. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor a parlamentbe eldöntik, hogyan tovább. Szerintem még ezt az egészet nem gondoltál át. Például én nem a nyelvizsgát tenném kötelezővé, hanem eltörölném azt és diplomához sem kötném. (Nyugi nyugi megvan a nyelvvizsgám, nem azért írom). Én inkább reformálnám a nyelvoktatást és nem a papírra mennék rá, hanem arra, hogy az emberek tanuljanak nyelvet és ösztönzöném őket. Jó tanulás esetén ösztöndíjjal vagy egyéb juttatásokkal. Attól, hogy valakinek megvan a papírja még nem feltétlen tud angolul. A nyelvvizsga amúgy sem az angol tudást fedi le, hiszen nem arra megy rá... Egy ismerősőm angliában dolgozott éveket pincérként, majd itthon nem tudta lerakni a nyelvvizsgát..., pedig jól tudott angolul.. Tehát itt jön elő az, hogy ennek a vizsgának semmi értelme. Az emelt szinttel egyetértek. Eddig is voltak szakok ahova kellettek, viszont nem minden szakra tenném kötelezővé. Például amúgy egy bölcsödésnek vagy óvodapedagógusnak minek az emelt szint? Vagy esetleg minek a nyelvvizsga egy bölcsisnek?
2019. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2019 december mikor megjelenik a felsőoktatasi tájékoztató.
2019. jún. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy csomó kérdés megválaszolatlan. Elképzelhető, hogy halasztani fogják, egyik egyetemen nagy az izgalom, hogy szakok teljesen megszűnhetnek a törvény miatt, szóval azért van nyomás. S azt is tegyük hozzá, hogy bár kell a nyelvvizsga a diplomához, viszont sok embernek később is nő be a feje lágya, nem egy osztálytársam lustálkodta el a középiskolát GYEREK!!! fejjel, majd mindenki megkomolyodott, s szépen felkészültek a nyelvvizsgára egyetem közben. Például arra se látok infót mi van a keresztféléves képzésekkel, mert elvileg már a februári képzéshez is kelleni fog a nyelvvizsga, de igyebár annak jelentkezési határideje november valahanyadika, s a tájékoztatás csak valamikor év végén lesz kiadva. Elég bizonytalan a dolog.
2019. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!