Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PSz alapképzés után bevállalha...

PSz alapképzés után bevállalható az ELTE-n a survey statisztika MSc?

Figyelt kérdés
Megcsináltam egy pénzügy-számvitel BA-t, de érdeklődöm az adatelemzés meg a statisztika iránt. Mennyire lenne kemény, ha pl. programozni még nem nagyon tudok (Java-t kezdtem el önszorgalomból)? 2 félév statom, meg extra matekom is volt a Corvinus-on (SPM).

2019. jún. 6. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
4%
biztosítás-pénzügyi matek jobban illene az alapszakodhoz, pláne ha spm-es voltál, ugyan úgy megtanulnád az adatelemzést
2019. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zolály ***** válasza:
64%
Szerintem nyugodtan bevállalhatod, nagyon sok szociológus is oda megy. Nekik pedig valszeg kevesebb matekjuk volt, mint neked :D
2019. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%

Abszolút vállalható pénzügy és számvitel alapképzéssel a survey statisztika szak. Ahogy a második hozzászóló is írja, szociológia alapszakkal is meg szokás csinálni a szakot, tehát még ők is le tudják küzdeni a matek jelentette akadályokat. A programozás döntően Python-t és R-t takar, plusz erős excel ismereteket feltételez, ezen felül SPSS-ben és egy kicsit STATA-ban is kell feladatokat végezni. Összességében teljesíthető, de nyilván sok időt kell tölteni önálló felkészüléssel (mint mindenhol, ahol programozási ismereteket oktatnak).


Az első hozzászóló válaszát kétellyel fogadnám. A BPM lényegesen komolyabb, nehezebb szak, mint a survey statisztika, vagy mint a pénzügy számvitel, az már valóban nagyon komoly szintugrás. Oda inkább matematikusokat várnak, és ők is izzadnak, mire befejezik. PSZ-szel sajnos benne van a pakliban, hogy ott kell hagyni a BPM-et és át kell menni a pénzügy MSc-re, mert tényleg nagyon nehéz.

2020. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!