Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli után hány napig kell...

Szóbeli után hány napig kell ennie az idegnek ahhoz, hogy megtudjam, hogy átmentem-e?

Figyelt kérdés
Szóval kaptam vizsgabehívót, ami hiànyos, ugyanis még az sincs rajta, hogy a szóbeli hanyadikàn lesz. Annyit tudok, hogy 21-22-23, de senki nem tudja, hogy kit mikorra osztanak, ezért az iskola jópofàn annyit mondott, hogy meglepetés, mindenkinek be kell mennie az első napon, és majd aznap kiderül, aztàn, ha "nem nyert" be kell menni második és harmadik nap is, hogy megtudd, hogy aznap kell-e vizsgàznod. Értelemszerűen arra kérdésre is azt mondtàk, hogy "Meglepetès." amikor azt kérdeztük, hogy melyik nap tudhatjuk meg, hogy átmentünk-e, és hogy a bizonyítvànyt mikor kaphatjuk meg. Szóval a kérdésem, hogy kb hány napig kell infarktust szerű tünetekkel élnem, míg meg tudom, hogy átmentem-e, vagy nem? Vagy ez iskolànkènt változó?
2019. jún. 10. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez így szokott lenni. Az első tájékoztató napon mindenkinek be kell menni és a teremben ki van rakva, hogy kit mikorra osztottak be. Bár nekünk egy nappal előtte az egyik tanár elküldte a közös Facebook csoportba a névsort, persze megkért, hogy ne terjesszük. Általában azokat szokták előre venni, akik több tárgyból szóbeliznek. Én anno 3-ból voltam, mert matekból nem kellett, nyelvből pedig emelteztem.


Az érettségit pedig az utolsó napon kapjátok meg, tehát valószínűleg 23-án.

2019. jún. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából több emberrel is beszéltem, akik más iskolába járnak, és mindenkinek megvan már, hogy ki mikor szóbelizik, meg mikor tudhatják az eredményeket, sőt az iskolán belül más osztályok is mind tudják már, egyedül mi nem, mert nekünk se a jegyzőnk, sem osztályfőnök nem hajlandó mondani semmit.
2019. jún. 10. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy tudom, csak az osztályfőnök jófejségén múlik, hogy elmondja-e korábban, hogy kb ki mikor fog szóbelizni - elvileg nem nagyon szabadna. Anno nekünk is elmondta (persze hozzátette, hogy ez változhat) és ugyanúgy mindenkinek be kellett mennie első nap reggel - ekkor már a végleges időpontokat kaptuk meg. Mi 3. nap végén tudtuk meg az eredményt.


(Off: Én 2. nap szóbeliztem, így nekem mind a 3 nap be kellett menni.)

2019. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy mi a bánatnak érdekel, hogy ha lefeleltél, akkor hány nap múlva tudod meg az eredményt. Felelet után beírják a pontjaidat. Ugyan az lesz, ha 1 nap múlva tudod meg, mintha 1 hónap múlva, minek ezen idegeskedni?

Ha meg nem első nap felelsz, annak csak örülhetsz, van + 1-2 napod tanulni.

2019. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos én ilyen ember vagyok, 4 éven keresztül szorongtam és idegeskedtem minden egyes nap, így telt a gimnázium. Április eleje óta pedig borzalmas idegeskedèst élek meg minden egyes nap, az 5 vizsganap meg maga volt a pokol, tényleg nem aludtam, nem ettem, csak idegeskedtem. Most is ez van, és azon a 3-4 napon különösen ez lesz.
2019. jún. 10. 23:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi. Menni fog!

Nekünk sem mondták meg, így hétfőn mindenkinek be kellett menni, nekem kedden is, mert én akkor voltam, aztán szerdán is, mert akkor meg az eredményhírdetés volt.

Úgy néz ki, hogy az aznapra hívott osztálytársakkal majd várakoztok jó sokat egy megterített teremben :D Aztán ha valaki végez, majd jön és majd mindig megy egy újabb ember. Bemész, köszönsz, aztán kihúzod az 1. tételt, a tanárok közül majd valaki segít és odaadja pl. magyarból a szöveggyűjtemémyt. Nem emlékszem, hányan voltunk bent, de szerintem 4-5-en. És ez minden tárgyból így lesz majd. Szerintem nagyon lightos ahhoz képest hogy érettségi, és mindenkinek ez a véleménye, miután letudja. Az emelt az más tészta, de a közép az ilyen. Nem érdeke a tanárnak, hogy megbuktasson. Esküszöm az órákon a feleletek keményebbek voltak, mint az érettségi és nem túlzás, mert ott leszid veled a tanár, hogy miért nem tanultál, itt meg ha nem tudsz valamit, segít, illetve továbbmegy.

Az utolsó, 3. napon kapjátok a bizit, miután az aznapi vizsgázók is lefeleltek. Sajnos mindig sokat kell várni mert vagy lassúak, vagy még el is romlik a nyomtató (amikor előrehozottaztam, akkor ez volt). Az eredményhírdetés végén meg majd koccintottok és akkor jössz rá, hogy bumm vége és túlélted :D

2019. jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!