Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lesz idén pótfelvé...

Szerintetek lesz idén pótfelvételi az orvosikon?

Figyelt kérdés
Az elmúlt éveket nézve nem kiszámítható. Egyáltalán mitől függ, hogy lehet-e egy adott szakra jelentkezni pótfelvételin?

2019. jún. 12. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy lesz. Az csak akkor van ha marad még szabad hely az adott szakon, de ezek az esetek 99%-ában fullra betelnek. Illetve azt tudod hogy a pótfelvételin állami támogatásos képzésre nem lehet jelentkezni? Csakis fizetősre. Szóval ha véletlenül lenne is oda pótfelvételi akkor is a tandíj több millió forint félévente.
2019. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly kivételesen volt, csak költségtérítésesre, de a ponthatár 472 (!!) volt. Ez 12 ponttal volt magasabb, mint a normál felvételi eljárásban lévő költségtérítéses képzésre.
2019. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a pótfelvételi szabályaival, tudom hogy ott nincs állami. Tavaly 472 pedig a SOTE-n volt, viszont Szegeden és Debrecenben 10-15 ponttal volt az általános ponthatár alatt (413 és 412). 2017-ben pedig 394 volt Debrecenben.
2019. jún. 12. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Tudod te mennyi egy orvosi felev onkoltsegesen? :D
2019. jún. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem tisztában van vele. Meglepődnél, hányan vannak önköltséges orvosin nálunk is. Diákhitel, vagy szerencsés élethelyzet. Ennyi.

Bírom mikor rögtön mindenki kiröhögi az önköltségesre jelentkezőket, mert hogy biztos nem tudják, mennyibe kerül egy félév..

2019. jún. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, tök igazad van, én sem értem. Valaki ingatlanra vesz fel 20 millió meg afeletti összegeket, miért ne vehetne fel az orvosi képzés miatt? Meg fog térülni, ráadásul nincs röghöz kötve elmegy külföldre és tök gyorsan meg tudja keresni.
2019. jún. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán van és nálunk biosztanár (aki több suliban is tanít) is mondta, hogy idén nagy lesz a verseny az orvosin.. viszonylag jobb sulikat látva nálunk is 60 emberből 25 jelentkezett orvosira és 75nél rosszabb emelt biosz nem is volt. Szerintem idén felfogják tölteni😕
2019. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szóltam le én az önköltségeseket, de egy orvosi 4x annyiba kerül, mint a többi szak átlagba.
2019. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!