Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Heyho! Érdi vmg-vel kapcsolatb...

Heyho! Érdi vmg-vel kapcsolatban válaszolna valaki pár kérdésre?

Figyelt kérdés

1. Milyen a menza? Esetleg van lehetőség ebéd hozatalára otthonról?

2. Mennyire tolerálják a festett hajat/körmöt, sminket? (a visszafogottabbra gondolok)

3. Szoktak szintfelmérők lenni év elején? Ha igen, miből?

4. Milyen szokott lenni a gólyatábor?

5. Ti mennyit szoktatok tanulni egy nap otthon?

6. Úgy átlagban, milyen a közösség?

7. Ha valakinek van középszintű nyelvvizsgája, az milyen előnyökkel járhat?

8. Tényleg mindig 7.45-kor kezdődik a suli?

9. Ha van bármi infód, plusz dolog amit megosztanál nyugottan :)

Előre is köszi, jövőre kezdem a sulit, és sajnos nem nagyon járnak oda ismerőseim, akiktől ezt megkérdezhetném.



2019. jún. 12. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve érettségiztem ott, nem tudom, mennyire változtak azóta a dolgok.

1. Nem voltam menzás, de ahogy hallottam, átlagos minőségű kaja van. Ha befizeted, akkor ehetsz ott, ha nem, akkor pedig eszed azt, amit csomagoltál magadnak vagy a büfében vettél.

2. Van, akit nem érdekel és lehet, hogy van, aki szólna érte. A nagyon kirívó dolgokért szoktak általában szólni, ha mondjuk nagyon rövid szoknyában, nadrágban van valaki, vagy kék-zöld-lila haja van, esetleg az ünnepségeken nem alkalomhoz illően öltözve jelent meg. Diszkrét smink vagy festett szőke, barna, vörös, fekete haj miatt nem hiszem, hogy szólna bárki is.

3. Angolból (gondolom németből is, ha valakinek az az első nyelve) volt szintfelmérő, hogy be tudjanak osztani a megfelelő csoportba. A többi tárgyból már nem emlékszem.

4. Nekem nem tetszett, nem szeretem az ilyen "csapatépítő" hülyeségeket. Arra jó volt, hogy egy-két embert megismerj sulikezdés előtt, ha úgy általában társasági ember vagy, akkor biztos jól fogod érezni magad.

5. Nem sokat tanultam, a házikat megírtam. Dolgozatok és érettségi előtt, főleg utolsó 2 évben tanultam többet.

6. Rajtad múlik, hogy kikkel barátkozol. Nálunk úgy általában mindenki megtalálta a társaságát.

7. Semmilyen előnnyel nem jár a nyelvvizsga, nyelvórára ettől függetlenül be kell járnod, ameddig le nem érettségizel (akár előrehozottan). Nem tudom pontosan, hogy hogyan változtatták a dolgokat, mióta én felvételiztem egyetemre, de lehet, hogy nektek már kötelező is lesz a nyelvvizsga az érettségihez, úgyhogy annyival előrébb vagy, hogy ez már megvan.

8. Az első óra 7:45-kor kezdődik. Ha véletlen nincs első órád, akkor elég csak a második/harmadik... óra előtt bemenni.

2019. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most érettségizem ott.


1. Nem túl jó a menza, de van hűtő meg mikró, szóval lehet hozni otthonról kaját.


2. Nem fognak beszólni érte. Jó, tanárfüggő, de kötelező jellegű szabályok nincsenek, nyugodtan mehet smink, hajfestés, köröm, piercing, nekem tetovált osztálytársaim is vannak.


3. Nem, vagy max ha az adott tanár kukacoskodni akar. Esetleg kilencedikben nyelvből meg matekból lehet, hogy be tudjanak sorolni a megfelelő csoportba.


4. Jó, vannak programok, élvezni szokták a gólyák.


5. 1,5 órát kb.


6. Elfogadóak többnyire, bár persze 750 emberről beszélünk, vannak akik a középpontban vannak és vannak akik csak úgy...vannak. De nem nehéz barátokat találni.


7. Semmivel. Ettől még be kell járni nyelvórára.


8. Az első óra akkor kezdődik. Ha nincs első órád (ez tizenegyediktől fordulhat elő inkább) akkor nem kell 7:45re bemenned. Nulladik óra nem nagyon szokott lenni, ha mégis, akkor az 7kor kezdődik.


9. Kérdezz bátran. :) 8 évig jártam oda, nagyon sokat tudnék mesélni, inkább nem untatlak felesleges dolgokkal. Privátban is írhatsz ha úgy kényelmesebb.

2019. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. jún. 13. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt csupa pozitív ember van. Azért nem olyan jó hely, mint írják. Legalábbis, mintha túl szépen fogalmaztak volna az előttem válaszolók. Vannak olyan pontok, amikkel egyetértek és vannak amikkel nem. A két pont:


Gólyatábor: Kapásból tudok olyat, aki nem élvezte, magamat számolva az élen. A jó programok az kb. egyenlő azzal, hogy hülyét csinálunk magunkból. Lehet ez nagyon vicces meg egyebek, gondolom ez is emberfüggő.


Közösség: Találhatsz barátokat, nem az ellenkezőjéről van szó, de úgy számolj, hogy elég sok a beképzelt majom, akinek inkább banánt kéne dugni a szájába, mintsem hogy hagyni azt, hogy pofázzanak. Szerintem az általánososok a legnormálisabbak (annak ellenére, hogy én is tagozaton vagyok).


Összeségben nem a legerősebb suli... a színvonal egykor tényleg a csúcson volt, de az inkább a múlt században volt. Amióta a nagy öreg tanárok elmentek és helyükbe jöttek fiatalok... csökkent az intézmény mentális ereje. Pláne, hogy olyan tanárok is vannak, akik inkább szenvedni jönnek be órára és nem tanítani (bár gondolom a mai világban ez is egy átlagos tanármódi nézőpont és életstílus)...

2019. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
78%

1.: a menza totál büdös.

A gólytábor tényleg abból ál hogy a nagyok szétcikizzenek.Az én ofőm azt mondta hogy ő bármilyen hajszínt, fulbevalót,stb. elfogad. Persze csak ha szülei engedélyezték. Sajnos a fölsősök szerint is mi kaptuk a legengedékenyebb tanárt úgy hogy ne számics sok jóra... Ennyit tudok pontosan.

2020. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Számics? :D aztaku...
2020. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!