Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hasonló szituációban volt/van...

David134 kérdése:

Hasonló szituációban volt/van valaki?

Figyelt kérdés

Szóval hétfőn fogom lezárni a középiskolai tanulmányaimat.

4 évig egy informatikai iskolába jártam és fogalmam sincs, hogy megért-e.


Már 10. osztályban teljesen látszott, hogy a szüleim által elképzelt programozói/informatikus világ nem nekem való.

Ez az érettslgimen is meglátszik, mivel nem értek hozzá csak felhasználói szinten.


Engem sokkal inkább a videó/hang/kép szerkesztés ami érdekelt (de ezt soha nem tanultuk szóval magamat tanítom)


Volt hogy majdnem iskolát is váltottam olyannyira nem voltam jó ehhez a szakmához és tárgyhoz.

Szóval valakivel volt hasonló?


Olyan iskolát végzett szülői nyomásra, amit nem is szeretett?

Adott valami tudást? Felesleges volt? Vagy volt haszna?


Én úgy gondolom, hogy tanultam is de rengeteg időt elpazaroltam vele.



2019. jún. 14. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj média szakra, ott előny lesz az informatikai ismeret (vagyis elég, ha a papír szerint van ismereted).
2019. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, vannak így mások is. Még egyetemi szinten is előfordul, régen is volt ilyen. Pl. nem egy híres szinészt lehetne felsorolni, akik teljesen más pályáról indultak.
2019. jún. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az informatikai tudás sohasem felesleges, a felhasználói szintű sem, sok embernek az sincs (nekem se nagyon).

A mi iskolánkban egyébként volt infó és média tagozat is, de míg előbbin többnyire az okos emberek voltak, utóbbi a feltűnési viszketegségesek gyűjtőhelye volt, akiknek a nagy része csak lazsált. Persze tisztelet a kivételnek, volt néhány valóban tehetséges diák, aki sokat dolgozott és nagyon jól is.

Summa summarum, szerintem a gimis médiaoktatás nem egy nagy cucc. Ha elmész egy felnőttképzésre, simán megtanulhatod ott is azt, amire szükséged van és lehet, hogy a színvonal is magasabb lesz (igaz, fizetned kell érte).

2019. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia. Nyugi, én is így voltam középsulival. Vajdaságban fejezetem egy szakácssulit majd Szegedre szerettem volna egyetemre menni, persze itt nem kaptam megfelelő éretségit ezért 2 évig esti gimibe jártam Szegeden. Szerencsére olyan helyzetben vagyok hogy nincs szükségem semmilyen iskolára hogy dolgozhasak ezért az egyetemet is már 2. éve halasztom. Szeretnék majd befejezni egyetemet. Az infós tudás mindenképp jó, én mindent magamtól tanultam és emelt szinten éretségiztem le belőlle (sajna csak 3as lett). Az iskola sosem felesleges, csak a lényeg hogy élvezd, mindegy mit csinálsz, milyen sulid/munkád van. Ne gondolj arra hogy elpazaroltad mert csak a saját tudatod fogod vele bántani, vissza már úgysem kapod azt az időt! ;)

Ne hagyd hogy szüleid irányitsanak, ők éljék a saját életüket, de halgasd meg tanácsaikat. Ha egy idő után úgy érzed rossz írányba tartasz, ne habozz újra kezdeni. A lényeg hogy élvezd :D

2019. jún. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!