Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biologia szakon mennyire...

Biologia szakon mennyire kemeny a matek?

Figyelt kérdés
Bioszbol es kemiabol fogok emeltezni, viszont matekbol orulok ha sikerul osszekaparnom a harmast jo esetben talan 4. Molekularias biologiat szeretnek a kesobbiekben tanulni. Ez mennyire hiu abrand nem kiemelkedo matematikai eredmenyekkel? 18/f

2019. jún. 18. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a tantervet, hogy milyen matekos tárgyak vannak. Ha van egyáltalán, legfeljebb alapszinten. Gyógyszerészeknek van pl. 1-2 félév matek.
2019. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk az integrálás volt a legnehezebb, illetve volt még külön statisztika. Nekem ez nem jelentett újat a gimnáziumhoz képest, viszont nekem az érettségi az egy vicc volt matekból. Azért 3-as 4-es matekkal gondban lehetsz, kivéve ha olyan oktatót fogsz ki aki nem buktat, nem érdekli (az egyetemen már hatalmas különbségek vannak oktatói elvárások között).
2019. jún. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég a közép matek alap elméletben, onnan tanítják meg az integrálàst, deriválást illetve nekünk volt benne olyan anyag is ami alapból calc 2.

Ne tántorítson el a matek, csak jó tanárhoz vedd fel. Én úgy lettem kettes biológia szakon a Matematikai alapismeretek nevű tárgyon, hogy komolyan vettem, tanultam rá, és a mérnöki szakon Calcukus 1-ből is kettes lettem, sokkal kevesebb tanulással. Ez nem azt jelenti hogy nehezebb volt itt a matek, csak a tanár volt rossz.

Egyébként meg elvileg csak ökológia miatt kell a matek, nem számolunk túl sok mindent, főleg nem számológép nélkül mint ahogy matek órán kellett.

Msc-n van még biostatisztika, arról nem tudok személyesen nyilatkozni, de elvileg ott még könnyebb is összeszedni.


Szóval ezen tényleg ne aggódj, ha nem veszed félvállról az egészet, biztos hogy menni fog.

Ja meg senkit se érdekel, hogy milyen volt a középiskolai eredményed, tiszta lappal indulsz :)

2019. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!