Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szakdolgozati témát váltok,...

Ha szakdolgozati témát váltok, akkor az érinthet engem hátrányosan az államvizsgán?

Figyelt kérdés
Már rég végeztem volna, de teljesen reménytelen és tanácstalan vagyok a jelenlegi témámmal kapcsolatban. Olvasgatom a forráshivatkozásra kijelölt irodalmi anyagokat és gyakorlatilag semmit nem értek belőle, mert annyira tudományos jellegű témát választottam. Teljesen idegen tőlem és nem tudom így hogy tudok bármit is írni, ha semmit nem értek belőle. Ezért természetesen azon gondolkozok, hogy témát váltsak valami "megfoghatóbb" témára. Viszont tartok attól, hogy az államvizsgán emiatt meg fognak szívatni (esetleg a volt konzulensem), mert már 1,5 éve foglalkozok a témával és lehet ez nekik is fel fog tűnni. Jogos az aggályom vagy ne foglalkozzak ezzel?

2019. jún. 20. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor miért választottad ezt a témát? És erre most jöttél rá másfél év után? A szakirodalmazás a diplomafeladat első néhány hetébe tartozik. Ha neked 3-4 hét munkája telt másfél évbe, akkor vén apó leszel, mire túlteszed magad a tárgyon.
2019. jún. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Akkor miért választottad ezt a témát?"


Mert cím alapján szimpatikus volt és amúgy sem volt jobb ötletem.


"És erre most jöttél rá másfél év után?"


Arra esetleg nem gondoltál, hogy csak a többi tárgyra koncentráltam és azért hagytam így a végére (amikor meg már kiderült, hogy ez nem megy)?


De légyszi a kérdésre válaszoljatok konkrétan és ne hibáztassatok illetve ne offoljátok a kérdést!

2019. jún. 20. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jellemző, ami veled történt kérdező. Mondjuk ezért a képzés is hibás. A képzést sajnos nyugati mintára formálták, mert ugye most az a divat, hogy amit nyugaton kisz(a)rnak, azt itt megeszik. Az alapvető oktatási hiba, hogy diplomamunka félévében nem is szabadna más tárgynak lennie, mint a diplomatervezésnek. Még a Bolognai rendszer előtt ez többé-kevésbé így is volt.

Azóta meg tölteléktárgyakkal, a sok sallanggal veszik el a hallgató energiáját a szaktárgyaktól.

Az eredeti kérdésre válaszolva: Érdekes, hogy az általad tapasztaltakat a konzulens nem vette észre.

Foglalkozott egyáltalán veled a konzulens? mert egy-egy témánál a konzulens segítsége is sokat hozzátesz a megértéshez.

Igazából így sem világos számomra, ha a konzulens rendszeresen foglalkozik veled, akkor hogyhogy nem terelt olyan irányba, ami hozzád is közel áll.

Végül, ha nem vagy megelégedve a konzulens munkájával, akkor válts. Nagyon nem szokás az ilyen, de ha ez az egy kiút van, akkor meg kell tenni ezt a lépést.

Az államvizsgán meg nem azt nézik, ki milyen úton jutott el a feldolgozandó témához, hanem hogy mennyire igényes, szinvonalas munkát végzett.

Államvizsgán egyébként nem a szivatásra mennek, és csak rendkívüli esetben buktatnak, ha látják hogy mennyire sötét valaki. A vizsgáztató tanszék számára is nagy szégyen, ha buktatni kell. (Épp ezért ezt megelőzendő, inkább már bíráláskor nem fogadják el a rossz diplomamunkákat).

2019. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen szakon, mi a pontos témád?

Mesterképzés, vagy alapképzési szint?


Válaszolhatsz privátban is.

Én is a diplomamunkámmal csúsztam, mesterképzésben, igen, 1,5 évet kb.,de végül összehoztam!


A célegyenesben NE add fel!

2019. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!