Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki kar Veszprémi Egyeteme...

Mérnöki kar Veszprémi Egyeteme vagy Győrin színvonalasabb?

Figyelt kérdés
Számít hogy hol végzem el a jöbőmet tekintve vagy teljesen mindegy? A pontszánom megvan, hogy felvegyenek, két nylevvizsgám is van.

2019. jún. 27. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen hol végzed el, tudást egyetemtől függetlenül is el lehet sajátítani (és el is kell, mert egy kalap sz@r a tanterv a legtöbb helyen, mondom ezt frissen végzett mechatronikai mérnökként).

A kulcsszavak között ott a mechatronika. Ez azt jelenti hogy arra akarsz jelentkezni? Ha igen, akkor azt ajánlom hogy kicsit olvass utána (akár itt GYK-n), szerintem nincs olyan ember aki ajánlaná azt a képzést. Mindegy hogy hol tartják, alapjaiban is hibás az elképzelés, miszerint "3 olyan mérnöki terület tudását tanítjuk, amiket külön-külön sem tudnak megfelelően elsajátítani a hallgatók 7 félév alatt, nemhogy mindhármat egyszerre ugyan annyi idő alatt".

2019. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát gondolkozom rajta. Egyébként te hol végeztél?
2019. jún. 27. 10:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Győri.
2019. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pont ezen vagyok elbizonytalanodva, hogy Győrbe, vagy Veszprémbe menjek-e egyetemre. Pestre semmiképpen nem szeretnék.
2019. jún. 27. 11:17
 5/10 A kérdező kommentje:
Esetleg az Sze-ről mondanál véleményt? Megérj odamenni?
2019. jún. 27. 15:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan meg tudom erősíteni, amit az első válaszoló írt. A mechatronikai képzés a jelenlegi formájában Magyarországon értelmetlen. Persze el lehet helyezkedni vele, de nagyon fontos, hogy ne egy általános tudást próbálj szerezni a 3 mérnöki területből, amelyet összekovácsol a mechatronika, hanem döntsd el melyik érdekel jobban, és abba tedd bele önszorgalomból is a részed.


Én a BME-re járok egyébként, januárban fogok végezni.

2019. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
A BME-re kell jelentkezni, ha mérnök akarsz lenni. Győrbe akkor menj, ha már most tudod, hogy az Audiba akarsz dolgozni.
2019. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az lehet hogy a bmere kell menni ha mérnök akar lenni valaki, de hogy én Pesten nem bírok ki 5évet az hótziher.
2019. jún. 27. 22:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem könnyű elismerem, én is utálom Pestet. Megszokni is nehéz egy vidékinek (én is ebben a cipőben jártam annakidején). Nagy forgalom, zaj, büdös, szemét mindenfelé, túlzsúfolt tömegközlekedés, rendszeres dugó a belvárosban és az aglomerációban csúcsforgalom idején, égbe szálló lakás/albérleti árak, stb.


De szinvonalas oktatást csak a BME-n kapsz mérnöki területen. És a munkalehetőség is Budapesten több mint vidéken. Mellesleg a BME oldala, vagyis a Budai oldal sokkal tisztább, elviselhetőbb, mint a keleti, Pesti oldal. A BME kollégiumai is a Budai oldalon vannak, emiatt nem kell aggódni. A 7-ből egy kollégium van, ami kicsit messzebb található a Budafoki úton délebbre, ott a TTK-sok egy része tud megszálni. (Másik része meg a Kármán Kollégium 1-2. emeletén a gépészek mellett).


Szóval ha lesz elég pontod, én mindenképp a BME-t ajánlom. Másodiknak meg jelöld meg azt, ami hozzád közelebb van. Ez utazás szempontjából előnyös.


Le lehet pontozni, lehet nemtetszést kinyilvánítani, amiket leírtam akkor is igazak maradnak. Mások véleményét/tapasztalatát tiszteletben tartom.

2019. jún. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Minden válasz hasznos, lehet valaki megint azon éli ki kicsinyes vágyait, hogy véletlen kiválaszt és lepontoz válaszokat, de mindegy is. Tavaly nyáron 1 hónapot Pesten voltam, de nem bírtam. Ez nagyon emberfüggő, de én nem bírom megszokni. Unokayestvérem Bmen végzett mérnökinfót, ő imádja Pestet, testvére is, én utálom. Egyszerűen megfulladok abba a mocsokba, szemétbe ami ott van ahhoz képest amit itt vidéken tapasztalok (persze attól függ mit értünk vidék alatt). Nem a nagyvárosi léttel van bajom, mert Bécsben simán ellennék, sokkal élhetőbbnek tartom. De Budapesttől iszonyom van sajnos. Győrbe, Veszprémbe pedig 5 perc különbséget leszámítva ugyanannyi ideig tart az út, úgyhogy ez nem befolyásolja :D
2019. jún. 27. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!