Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon Egyetemnek melyik a...

Pannon Egyetemnek melyik a legjobb kollégiuma Veszprémben?

Figyelt kérdés
Illetve azt valahol meg tudom nézni, hogy tavaly mennyi volt a felvételi ponthatár a különböző koleszokba?

2019. jún. 27. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus koli(davidikum) nagyon szèp, új fabútorok tiszta közös helysègek,szép kilàtás, és közel van az egyetem,igaz csak ezt az egyet ismerem.
2019. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem középiskolai kolesz? Amugy ahogy láttam a jelentkezést már így is lecsúsztam.
2019. jún. 27. 15:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az tényleg nem az egyetem kolesza, Veszprémben a központi van, a magiszter meg a várfok. Nekem a központi jobban bejött, de a magiszter előnye hogy 2 helyett csak 1 szobatársad van meg kicsit korszerűbb. Ami inkább gáz ha a DC felőli oldalra kapsz szobát éjjel nagyon hallatszik ha buli van, a sok cserediákot is a magiba pakolták nekik meg vannak fura dolgaik illetve a bolt kicsit messzebb van. Központival szemben ott az éjjel-nappali, pékség, oldalt a menza, közelebb van az alsó kampusz is meg jobb a közösség is.
2019. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Központit mondanám én is, bár még csak látogatóként voltam bent, de akiket ismerek onnan megvannak vele elégedve. Felvételi ponthatár nem tudom hogy van-e, szerintem nincs, az egyik volt osztálytársam éppen bekerült Villamosmérnöki képzésre 285 ponttal és még ez is elég volt a koleszhoz.
2019. jún. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2019. jún. 27. 23:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden elsős kap kollégiumot Pannon Egyetemen. A bekerülési ponthatár meg szakonként, karonként eltérő lehet, sok mindentől függ. Általánosan igaz, hogy Hotel Magisterbe kell a legmagasabb pontszám, aztán a Központi Kollégiumba, majd a Várfokba. (Ha csak a veszprémi, nem szakkollégiumokat vesszük figyelembe.)


Első évben a Magisterben, második évben a KK-ban voltam, mert kellett a környezetváltás. Nem bántam meg, nekem a KK valamiért jobban tetszett, főleg úgy, hogy idén az összes órám alsó kampuszon volt. DC-t én sem kedveltem, meg a társalgóban lévő bulik is nagyon áthallatszanak kedd-szerda esténként, ha olyan helyre fogod ki a szobádat: heti egyszer kellett füldugót használnom, KK-ban egyszer sem volt rá szükségem. Magister kényelmesebb, ha még sosem voltál kollégista, én is ezért kezdtem ezzel. Magisterben tudsz előfizetni UPC internetre is.

2019. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen eddig még nem voltam koleszos. Milyen szakra jártál egyébként? Ott mennyi volt akkor a ponthatár?
2019. jún. 30. 07:55
 8/10 anonim válasza:
100%
Én a Magisterben töltöttem az első évemet, és teljesen meg voltam elégedve. Kevésbé bulis, mint a KK, de így legalább van lehetőséged elvonulni is egy fárasztó nap után. Vagy épp tanulni. Vannak bulik is természetesen, azok is tetszettek nekem. Alapvetően egy nyugodt hely. Külföldiek KK-ban is vannak. Én igazából nem sok furcsaságot láttam részükről, nem többet, mint a magyarokéról. Jópárukat ismerem is, teljesen normálisak. Dc felőli oldalon vagyok, igaz, a legszélén. Nekem füldugó soha nem kellett. Nem is a zene, hanem a kinti ajtó előtti hangos beszélgetés hallatszott fel néha.
2019. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Én tősgyökeres veszprémi vagyok,bár ELTE-s, de sokszor voltam bent gimnazistaként látogatni mindkét kollégiumban. A Magister kollégiumtól kb. 7-8 percre lakom gyalog, attól a kolitól a kicsi Tesco is max. 13 perc alatt elérhető gyalog, de lehet,hogy jobban jársz a Tom Markettel, mert a lefelé vivő utca pont oda dob ki, ha nem a könyvár felé vezető lépcső irányába indulsz.


A Magister szerintem szebb, modernebb. A környezet gyönyörű, ott a Gulya-domb, a gyönyörű dimbes-dombos utcácskák a Baláca utca felé, ha a Vetési fele jössz, akkor meg még 2 kisebb boltot is találsz.

2019. júl. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Remélem sikerül bekerülnöm a Magisterbe :D
2019. júl. 7. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!