Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik, hogy tényleg 7,2...

Létezik, hogy tényleg 7,2 lenne a kreditindexem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igen jól sikerült ez a félévem, 44 kreditet vettem fel, mindet el is végeztem. Egyetlen 4 kredites tárgyam lett négyes, az összes többi jegyem ötös. Ha jól számolom, ez kreditindex-számításban így néz ki:


6x5 + 3x5+ 2x5+ 0x5(a nyelvi alapvizsga nem ért kreditet a minorunkon)+3x5+3x5 4x4+3x5+3x5+4x5+3x5+3x5+3x5+4x5, ennek az összege 216, ha ezt osztom 30-cal, akkor 7,2-t kapok. Tudtommal a kreditindex számítása az egyes elért érdemjegyek szorzata az értük kapott kredittel, majd ezen szorzatokat összeadva a szorzatok összegét elosztjuk 30-cal.


ELTE-s vagyok, tudom,hogy az ösztöndíj számítása rendkívül bonyolult, mert függ a többiek elért eredményétől is, ezért ugyanarra az eredményre lehet,hogy valaki az egyik félévben még kap ösztöndíjat, aztán következőre már nem. Viszont ha valakinek volt már hasonló eredménye, örömmel venném, ha megírná, ő mennyit kapott rá, csak kíváncsiságból.


Köszönöm szépen a válaszokat! Kellemes nyarat kívánok mindegyikőtöknek. :)



2019. júl. 4. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
tudtommal nem 30-al hanem az összes megszerzett kredittel kell, esetedben 44-el osztani a végösszeget.
2019. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Első: Nem. Kreditindexet úgy kell számolni, ahogy a kérdező írta.
2019. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Hogy az Eltén mi a szabály, arról fogalmam sincs, de a BME-n az én időmben tényleg így számolták az ösztöndíjindexet. Akkoriban az Eltén nem, de persze megváltoztathatták. A BME-s rendszerben az, hogy erre mekkora ösztöndíjat kapnál, erősen függne attól, hogy a csoporttársaid (akik ugyanarra a szakirányra járnak, mint te) milyen eredményt értek el. Nálunk mindig kirakták a teljes ösztöndíjtáblázatot meg a számítási képletet, de most nincs kedvem megkeresni, hogy kinn van-e még.
2019. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Jól számoltál, és grat az eredményhez. Egy pikantériája van a dolognak. Lehet hogy 5,00-ban maxolják a dolgot, szóval amit azon felűl teljesít valaki, nem számít. Persze intézménye válogatja. Van ahol a legmagasabb indexet veszik standardnak, és arányosan osztják.
2019. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Létezik, hogy ennyi! Nekem 6,6 volt, és jó ösztöndíjat is kaptam!:) Te is reménykedhetsz egy szép osszegben, mert őszi félévben amúgy is több szokott járni az ELTÉ-n!😃
2019. júl. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!