Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptembertől egyetemre...

Szeptembertől egyetemre szeretnék menni, és kollégiumban lakni, ezzel kapcsolatban merült fel pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Anyukámtól már 3 éve elköltöztem (apám már nem él) és most egy albérletben lakok Szombathelyen, és a veszprémi Pannon Egyetemre szeretnék menni, a Magister kollégiumba.

Nem tudom, hogy ilyenkor most mi a teendő, mivel koleszt csak annak adnak aki ugye 20 km+, de én ha innen elmegyek akkor ez már nem lesz a lakcímem.


Anyukámmal nem nagyon szeretnék beszélni, vagy megkérni, hogy oda legyek bejelentve. Ha az egyik haveromékhoz jelentem be magam az úgy oké?


Koleszba költözésnél pedig jövedelemigazolást fognak kérni majd, azt szintén nem tudom hogy ilyenkor mit kellene csinálni?



2019. júl. 5. 16:02
 1/3 A kérdező kommentje:
honnan kérhetek vagy deríthetem ki, hogy hátrányos helyzetű vagyok-e
2019. júl. 5. 16:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Szegedre járok, nem tudom, Veszprémben pontosan hogy van, de Szegeden mikor kitöltöttem neten a szociális rászorultsági felmérőt, akkor ott olyan lehetőségek voltak a "Hol lakik?" kérdésnél, hogy


* Szegedi vagyok

* Bejáró vagyok

* Egyetemi kollégiumban lakom

* Elsős hallgató vagyok, eltartóimnál lakom

* Albérletben lakok

* Egyéb

* Állandó lakcímemen albérletben élek


Elsősként tehát csak azt tudtam beírni, hogy eltartóimnál lakom, és kértek kormányablak által kiállított lakcímigazolást is feltölteni, hogy ki lakik velem abban a lakásban (családom), valamint volt olyan rész is, hogy "Közös háztartásban lévő eltartók (vagy a hallgató mint öneltartó saját) adatai", ahova be kellett írni az eltartó személyét, akinek kellett a lakcímkártyája, és ha elváltat írtál be, akkor kérték a válási bírósági határozatot is.


Nekem is meghalt apum, de már hivatalosan a válás után, így anya hivatalos állapota elvált volt, én pedig mint félárva, és anya, mint eltartó. Azt is kérték, hogy a közös háztartásban élnek-e még eltartottak rajtam kívül.


Jövedelemigazolásról nem sokat tudok mondani, mert nekem egyértelműen eltartottként nem volt állandó munkahelyem, így szülőét küldtem be.


Szóval nálunk elég szigorúan ellenőrizték, de Veszprémben nem tudom hogy működik, nem akarlak előre megijeszteni.


A legegyszerűbb talán, ha írsz egy emailt a titkárságra, és beleírod a végére, hogy ha nem tudnak ebben segíteni, akkor továbbítsák oda, ahol tudnak.


Nekünk is csak szinte az utolsó pillanatban sikerült találnunk albérleti szobát nekem, mert nem fogadták el a kollégiumi jelentkezést, szóval abszolút tudom, milyen érzés.


Ha van még esetleg kérdésed, keress meg nyugodtan privátban, válaszolok, mikor látom.



Remélem sikerül találnod valamit.

2019. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hátrányos helyzethez pedig annyit, hogy én úgy tudom onnan lehet tudni, hogy érettséginél kaptál-e érte plusz pontot felvételihez. Ha igen, akkor azok a szabályok vonatkoznak rá szerintem egyetemen is, ha nem, akkor valószínű, hogy nem.


A hátrányos helyzet feltételei le vannak írva ezen a Felvis oldalon:


[link]


De ahogy írtam az előbb is, legjobb az egyetemen közvetlenül megkérdezni.

2019. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!