Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az emberek baja az ELTE-vel?

Mi az emberek baja az ELTE-vel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok budapesti, és eddig nem nagyon mozogtam egyetemisták körében, ezért nem tudom, hogy miért állnak sokan olyan negatívan az ELTE-hez, ahogy.


Miért? Milyen sztereotípiák jellemzik az eltéseket?


2019. júl. 6. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Nincs semmi baj az ELTE-vel, továbbra is az ország #1 egyeteme legalábbis holtversenyben a Corvinussal, BME-vel, SOTE-vel.


Egyes szakjai továbbra is az ország legpiacképesebb szakjai között vannak, például proginfó, matematika, eltecon (alk. közgazdaságtan).


A többi, inkább tudományosabb, közvetlenül kevésbé piacképes szakok (fizikus, biológus stb.) is nagyon jók, csak jellegükből fakadóan ezekkel nehezebb az életben közvetlenül boldogulni.


Igazán nagy bajban a Bölcsészkar van, amely olyan, mint a Walking Dead sorozatból egy zombikkal teli katonai bázis. A tanári kar még abban a korban járt egyetemre, amikor a BTK volt a leg-leg-leg, és a csúcsok csúcsa (80-as évek, 90-es évek eleje). Időközben a társadalom elszegényedése, a kultúrbunkó politika (ld Palkovics 🤢) miatt a bölcsészkar hírneve alábbszállt, alig akar valaki nálunk tanulni, és 95%-ban a gyengébb diákokat kapjuk, akik még el is hagynak minket egy év után, amikor felveszik őket nemzetközi kommunikációra meg műszaki menedzsernek... az Oxfordban, Bécsben, Hollandiában stb. doktorált tanári kar meg csak néz, hogy mi nem ebben a világban nőttünk fel... szomorú.


De ez nem az ELTE rossz hírneve, hanem a bölcsészeté.

2019. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik karról beszélünk, mindegyiknek más a megítélése. A jogon minket főleg a többi egyetem néz le, pedig egyetemen belül és más egyetemeken más karokról nincs bajuk velünk. A BTK, TTK jelenleg pénzszűkében van, ez sem igazán dob az imidzsen. A többi karról nem is hallottam hogy negatívan vélekednek.
2019. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Én a TÓK-on tanulok, ősztől leszek másodéves. Mindenhol vannak problémák, itt is (a gyakorlat megszervezése katasztrófa), de összességében jó a képzés. A többiről nem tudok nyilatkozni. A PPK-n is tanultam, szabvált vettem fel, de egy tárgy alapján ezt a kart sem lehet megítélni. Egyik ismerősöm szerint erős suli.
2019. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez nagyon függ a kartól is.

Vannak olyan kari képzések amiben az ELTE a legjobb, a jog mondjuk pont ilyen. Vicc az a jogi képzési színvonal ami más jogi karon megy Magyarországon sokszor, csak ez fáj sokaknak ezért van ellenszenv. Menj el külföldre, mondd, hogy magyar vagy és egyetemista az ELTE-n kívül egy jogi kart nem fognak ismerni (tapasztalat).

2019. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Én az ELTE-BTK-ra járok, két nyelvszakot viszek, most szerzem júliusban a harmadik felsőfokú nyelvvizsgám, úgyhogy elég komolyan veszem, tényleg nagyon jól is tanulok, minden nagyképűség nélkül.


És itt kezdődik a probléma, ugyanis a BTK-n elég sok az olyan lélek, aki csak tengődik, nem tanul, lazsál, tojik bele, és minderre még büszke is. Szerintük ez a bölcsészélet.


Az egész gyökere az, hogy 300x ponttal már felvesznek BTK-ra, ez pont olyan színvonalat is garántál. Hiába haladna a keménymag előre, akarna többet tanulni, sokkal keményebb oktatással, kibővítve az órák palettáját, ha 100in.kompetens lehúzza az egészet a sunyiba. Mondok egy példát: beszélgettem a csoporttársammal a félévéről, mondta,hogy elégedett magáva, mert 2,79 lett az átlaga, de reméli, nem sorolják át, mert itt túl jól érzi magát. HOGY MI VAN??


Igen,az ilyen embereket is finanszírozzuk, és ennek mi, tényleg magasabb színvonalat akarók isszuk meg a levét. Ha rajtam múlna,bőven 420 felé húznám meg az összes BTK-s képzés ponthatárát, és a képzési paletta struktúráját is átalakítanám. Nem kell évente 1000 embernek diplomát adni a semmi teljesítményükre, akkor szigorítsunk, és álljunk a minőség kötelékébe.


A fentebb leírt henyélő, jórészt csak önteltségből ötös banda miatt tartunk ott, ahol-egy rosszabb válfajuk, ha még nagy költőnek is tartják magukat... Van a BTK-nak haszna is, rengeteg tolmács,fordító,nyelvész, tanár, irodalomtudós kerül ki innen, diplomaták, nagykövetségen elhelyezkedők is,sőt, NATO tisztviselő is diplomázott már itt nyelvszakon, de nagyon felhígult a kar.

2019. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!