Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsőéves leszek a Főiskolán....

Elsőéves leszek a Főiskolán. Őszintén, abszolút nem vagyok kommunikatív, mi lesz velem így a szemináriumok?

Figyelt kérdés

Nem szeretek mások előtt nagyon szerepelni. Visszahúzodó vagyok és szűkszavú, de szeretek tanulni. Nem vagyok depressziós, csak egyszerűen ilyen a személyiségem


Nem tudok órákat csacsogni egy témáról, mint más lányok.


2019. júl. 9. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, de hozzá lehet szokni.
2019. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem baj, en is ilyen voltam. Biztos lesznek tobben igy mint te. Kedvencem volt mikor kenyelmes babazsakokon ulve 4en aludtunk tobbiek meg neztek ki a fejukbol. Imadtam a csoportomat
2019. júl. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem azzal semmi bajom, ha más folyamatosan hozzászól, illetve, ha másnál működik folyamatosan a kétirányú kommunikáció. Viszont én erre nem vagyok kapható, természetesen van véleményem, dehogy azt még élő is adjam mindenkinek
2019. júl. 9. 14:01
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A felsőoktatás nem ilyen. Ott bemész leadják az anyagot és mész haza. Nem fogna felszólítani. Nem kell a táblához kimenni, nem kell a tanárral sem beszelned.
2019. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez biztos? És a kB. 20-30 fős csoportok? Á,, nem tudom, miért parázok ennyire
2019. júl. 9. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Szemináriumokon kell beszélni, adott esetben előadást tartani, felszólítanak stb., ezért szeminárium. Sőt, nálunk vannak, akik előadásokon is szeretik beszéltetni a hallgatókat... Amúgy nem vészes. Én sem szeretek szerepelni, közbeszólni vagy ilyesmi, de nekem ebből nem volt gondom. Annyi a lényeg, hogy mindig csináld majd meg, amit elvárnak tőled, végezd el a kiadott feladatokat, mindig készülj stb., illetve válaszolj, ha kérdeznek. Vannak olyan tanárok, akik nem szeretik, ha valaki nem aktív az órán és elvárnák, hogy önként hozzászólj mindenhez, de azért a többség még ilyenkor is figyelembe veszi azt, hogy mindenki más és valakinek nem ilyen a természete. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
2019. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nálunk ez úgy volt, hogy az előadásokon (ahol ott volt mindenki egybe) főleg csak a tanár beszélt és nekünk csak csendben kellett jegyzetelni

volt 1-2 tanár, akinél néha hozzá lehetett szólni, de az is teljesen önkéntes volt, soha senkit nem hívtak csak úgy ki a táblához, ez szerencsére nem olyan, mint a középiskola

a gyakorlatokon, ami meg olyan 20-30 fős, ott azért kellett beszélni, de ha nem akarsz, nem kell sokat és tényleg meg lehet szokni

ha mondasz pár mondatot vagy megmondod a megoldást, az már bőven jó, nem kell itt egész órán szerepelni vagy ilyesmi

én se vagyok túl beszédes, de ezekből nem volt probléma és ahogy telt az idő, egyre könnyebb is lett megszólalni vagy prezentálni

2019. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát előadáson is felszólíthatnak. Itt az Óbudai Egyetemen Mikroökonómia előadáson mindenkit felszólított a tanár. Szépen végigment a névsoron és mindenkinek kellett mondania az épp aktuális számolás végeredményét. Pedig több mint 100-an voltunk a teremben, és sokan stresszeltek, hogy nem tudják majd a választ. Pedig ez egy előadás, ahol a tanárnak kéne csak beszélnie, de nem elég hogy felszólít még jelenléti ívet (katalógust) is vezet szóval kötelező az előadásra bejárni.


Vannak olyan tárgyak, ahol prezentációt kell tartani előadáson (nálam pl.gazdasági jog). Több száz ember előtt. Ha nem tartod meg megbuktatnak.


Szóval sajnos engem többet szerepeltetnek egyetemen, mint az egész általános iskola és középiskola alatt összesen.

2019. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ház ez fantasztikus...!!!
2019. júl. 10. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
A legtöbb helyen úgy 99% ban nem úgy van. Nem szólítanák fel. Sőt..inkább leszarnak.. Ha azt megmondod hova mész úgy könnyebb;)
2019. júl. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!