Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milton Friedman-ről (gazdinfó)...

Milton Friedman-ről (gazdinfó) mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nekem ez lenne a legközelebb, megéri másért átutazni a várost? Milyen ez a suli amúgy, mi a véleményetek róla?

2019. júl. 21. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A MF a Zsigmond Király főiskola átkeresztelve, amelyet megvett az EMIH nevű kicsi zsidó egyház (tudod amely hanukiját állít hanukakor a Nyugati térre, és Köves Slómó az egyik rabbija).


A MF a “noname” kategória, de ez se a gazdasági, se az informatikai vonalon nem igazán számít.


Szerintem a hallgatói felelőssége is, hogy bizonyítsák: tényleg jó a főiskola. Nagyon jó, hogy van duális képzésük. És az is, hogy van “Légiirányítási rendszerek” szakiránya.


Szóval én adnék neki egy esélyt, bár még egyszer: nem egy ELTE proginfó vagy egy BME, de – az informatikában nem igazán számít, hogy hol végeztél.


Ha ezt választod:

- válaszd a duális képzést, vagy keress gyakornoki helyet szakmai helyen

- ess neki tervszerűen a Courserának és szerezz Coursera Specialization-öket és tanulj meg normálisan programozni lehetőleg normális nyelveken (C++, Java, C#, Go első körben).

- meggondolnék “beugrónak” egy Java programozói gyorstalpalót (greenfox akadémia stb.)


Hajrá!

2019. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos hozzászólást!


Java nyelven megtanultam programozni az A&K Akadémián (meg SQL és frontend alapok is voltak), már dolgozok és nagyon szeretem, csak szeretnék felsőoktatásban is tanulni és diplomát szerezni informatikai területen, mert ebben képzelem el a jövőm.

A Milton Friedman azért is tetszett, mert tényleg nagyon közel van, gondoltam, hogy levelezőn elvégezném a következő években, munka mellett a gazdinfót, mert az informatikán túl talán ad egy kis gazdasági tudást is, és az is nagyon hasznos lenne.


Megfontolom a Coursera-t is, nézegettem már amúgy is.

2019. júl. 21. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Engem kérdezel: tökéletes.


Nézd meg a Udemy (ez olcsó, $10.- egy tanfolyam, de csak video tanfolyamok és nagyon változó a minőség! De én innen tanulok főleg); edX és Coursera (mindkettő top egyetemek kurzusai) és Udacity nanodegreeket is. (A Udacity nagyon drága... nem ér annyit.) a Courserán nagyon pro dolgok vannak, például Andrew Ng Machine Learnjng kurzusa (a #1 kezdő kurzus a világon a műfajban, nagyon jó!).


Szerintem jó a terved, hajrá!


Én most Go-t tanulok, elegem lett a Javából. :)

2019. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú, a Go-t nem ismerem. Még. :) Majd utána olvasok! Most megint iszonyat lelkes lettem, nézem is amiket írtál!
2019. júl. 21. 21:23
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Rögtön ajánlok is Neked valamit.


Töltsd le valamelyik site-ról ezt a könyvet: [link]


És itt van hozzá a full ingyenes video kurzus egyenesen a Princetonról:

[link]

[link]

2019. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!