Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogra szeretnék menni, mik az...

Jogra szeretnék menni, mik az elvárások?

Figyelt kérdés

Most leszel 10.-es, a 9. évfolyamom nem sikerült a legjobban voszont eldöntöttem, hogy a jogi egyetem a cél

Milyen tantárgyból van emelt érettségi?Milyen a jogi egyetem? Befolyásol valamit az hogy az első évem nem lett a legjobb?



2019. júl. 21. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Felvi.hu-n utána tudsz ennek nézni, van külön szakleírás, illetve az összes jogi karra rá tudsz keresni. :)

A jogi egyetem pedig nehéz, tanulós. Ha gondolod privátba írj és tudok róla mesélni!

2019. júl. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is irhatsz, ha van konkret kerdesed, negyedeves vagyok az elte ajk-n :)
2019. júl. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Történelem kötelező érettségi vizsgatárgy, mellé választható idegennyelv/magyar ha jól emlékszem. Érdemes 2 emeltet tenni, mert nagyon magasak a ponthatárok és nehéz bekerülni.
2019. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

ELTE Ájk, most leszek másodéves, ha érdekel valami írj nyugodtan nekem is :)

Töri kötelezően vivendő, illetve egy élő idegen nyelv és/vagy latin és/vagy magyar nyelv és irodalom, ebből legalább egy emelt szinten. Fölösleges a két emelt, ha van esetleg nyelvvizsgád, és ha teheted és nem vagy szuper jó belőle, kerüld a töri emeltet, inkább nyelvből menj, azok könnyebbek.

Vivendő jegyek az utolsó 2 év végi eredmény magyar, matek, töri, egy természettudomáyni tárgy és egy idegen nyelvből, illetve utolsó két év átlaga, szóval nem kell félni ha a tavalyi nem sikerült, a 11-12 jegyek számítanak (illetve term.tud. az utolsó két tanult év eredménye).

A jogi egyetem nehéz, tanulós, de már könnyítettek nálunk a tanterven, más van már nálunk mint a negyedikeseknek :) De nem kell megijedni, nem kell meghalni mellette, ha szereted amit csinálsz könnyű lesz. Én is 10. őszén döntöttem a jog mellett és ez a szerelem máig tart, minimális tanulással, bulikkal és egyetemmel párhuzamosan munkával kitűnő eredményeket értem el a vizsgákon és évközben, mindezt azért mert élvezem és tetszik amit tanulok :) Ha tényleg TE szeretnél ide jelentkezni, és már ilyen fiatalon eldöntötted, akkor nem lesz gond :)

2019. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !:)
2019. júl. 22. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

4-es akkor vagy nem az ELTE-re jársz és blöffölsz vagy egy géniusz vagy vagy ennyire romlik ott is màr a jogi oktatás színvonala?

:(

Kérlek erősítsen meg olyan, aki oda jár most. Mikor én jártam oda annak a jogi karnak volt színvonala és elég keményen kellett tanulni, és még ha tanultál is simán kivágtak a vizsgáról, ilyen, hogy buli meg párhuzamosan munka nem igazán ment könnyen...Bár a hazai jogi oktatás eléggé elmarad nyugati egyetemek színvonalához képest de ennyire tán nem? Vagy ennyire haladunk le a lejtőn??

2019. júl. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

1) Érdemes 2 emeltet tenni, mert kapsz +100 pontot, a középfokú nyelvvizsgáért meg jövőre már semmit, mert kötelező lesz.


2) Hazudik, aki azt mondja hogy könnyű. Köztudottan a 2 legnehezebb egyetem a jogi és az orvosi.


3) Bár én nem járok jogra, nekem közeli ismerősöm éjjel - nappal tanul, azt mondja nem lehetetlen, de pld. amikor bemegy az ottani könyvtárba, alig kap helyet, mert minden asztal foglalt. Ha pld. valakinek mégis van helye, de nem a könyvet bújja, hanem elkezd csevegni, még rá is szólnak, hogy tanuljon vagy álljon fel, mert mástól veszi el a lehetőséget. Szóval erősíteném az előző válaszolót.

2019. júl. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ😊
2019. júl. 23. 00:58
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

6os


En negyedeves vagyok, az uj tanterveseknek valoban eltoroltek a jogtoris szigokat (roma, majt, ojt) es ennyiben konnyebb dolguk van. A masodev a konnyuev, abba nem kell belehalni. A harmad-negyedev nehez a pp-penzugy miatt, vizsgaidoszakokban nem igazan lehet megoldani a melozast/bulizast. A szorgalmi idoszakok konnyuek, ott csak be kell jarni. Az elte szivatos vonala valtozatlanul megmaradt, nagyon sokszor nem azt a jegyet kapod, ami a tudasod/felkeszultseged tukrozne. Kerdes, hogy ez mondjuk jo-e...

2019. júl. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mint írtam az ELTE-re járok, csak első éves vagyok, a legújabb tanterv szerint. Nem lett rosszabb minőségű az oktatás, egyszerűen könnyebb lett az első év. Nincs szigorlat, májt tanárom egy angyal volt, nagyon jól tanított, rómából jártam repetitóriumra, ami sokat segített a vizsgán. Pjből a dékán nagyon jó előadásokat tartott, és a szóbeli is kellemesen telt. Az alkotmányjogot meg értem és szeretem, így azzal sem volt gond. Más tárgy meg nincs amiből csúsznánk. Az, hogy szeretem amit tanulok, nagyon nagy segítség, és vizsgaidőszakban ugyanúgy bejártam a könyvtárba naponta tanulni. (btw van hely, csak nyitásra kell menni, nem 10-12 között kell beesni). És igen, így egyetem első éve mellett tudtam bulizni, dolgozni, és még a jegyeim is elfogadhatóak lettek. Az, hogy így el lehet végezni egy egyetemet, nem azt jelenti, hogy romlott az oktatás minősége. Zseninek sem nevezném magam, bár igaz hogy egész gimiben semmit nem tanultam, mert ami érdekel, az mint a szivacs első hallásra belemegy a fejembe. Ez egy egyéni elszigetelt eset szeirntem, nem erről kell véleményt alkotni, csak megemlítettem, hogy nem lehetetlen ez a verzió sem :)
2019. júl. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!