Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetem szempontjából Anglia...

Egyetem szempontjából Anglia vagy Franciaország?

Figyelt kérdés
Jelenleg középiskolában 1.-sős vagyok és minden vágyam, hogy külföldre járjak informatikai egyetemre. Melyik országban jobb tanulni ilyen szempontból?
2019. aug. 14. 08:26
 1/5 Bingum válasza:
78%
Amelyik országnak a nyelvét közel anyanyelvi szinten beszéled. Informatika nyelve az angol, tehát angolul így is-úgy is felsőfokon kell, hogy legyen a tudásod.
2019. aug. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
buta tini
2019. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Én idén jelentkeztem Angliába, fel is vettek Warwickra, Durhambe, LSE... :)


Brexit miatt (már ha lesz) a tandíj drasztikusan meg fog növekedni, és nem tudod a brit kormány által megelőlegezett hitelből fedezni majd, mivel erre nem lesz lehetőség.


Franciaországban nincs tandíj alapképzés szinten. :) Anyagilag bizonyosan jobban megérné számodra (és a körülmények is kiszámíthatóbban jelenleg).


Van még számos szempont, ha jobban érdekel, szívesen adok infót hosszabban is.

2019. aug. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 valaszolo.


Igaz, hogy van egy olyan hir hogy brexit miatt dragabb lesz a tandij, meg nem lehet majd hitelt felvenni, de ez meg egyaltalan nem biztos. +aki 20/21-es tanevre jelentkezik, annak meg ugyaninnyiba fog kerulni az egyetem, s hitelre is jogosult lesz. Hogy ezutan mi lesz, meg nem lehet tudni.

2019. okt. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 válaszoló vagyok, a #4-hez:


Ebben teljesen igazad van, csak láttam a leírásban, hogy a kérdező középiskola első osztályába jár, így mire ő abba a szakaszba kerül, feltehetőleg már megtörténik a brit kilépés.


Senkinek sem jó ez a bizonytalanság, pláne a diákoknak...

2019. nov. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!