Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Romániából jelentkeztem a...

Romániából jelentkeztem a Debreceni Egyetemre és TAJ kártyát csak úgy igényelhetnék, ha az ottani biztosítást lemondanám. Mi történik, ha saját felelősségre nem csináltatok? Feltétlenül kötelező?

Figyelt kérdés
Én nem szeretném ezt, mert szinte annyi időt tartózkodok otthon mint Debrecenben, nem beszélve a nyarakról.

2019. szept. 24. 22:10
 1/1 anonim válasza:
Lehet, hogy már nem aktuális, de tudtommal romániában kiválthatod az európai úniós egészségbiztosítási kártyát (n em tudom, mi a pontos neve, de kék plasztikkártya). Ezt itthon az egészségbiztodsító adja ki ingyen, Romániában gondolom ennek a megfelelője. Ezzel a kártyával bármelyik EU tagállamban jogosult vagy egészségügyi ellátásra.
2019. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!