Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kimenjek-e au pairnek? Jelenle...

Kimenjek-e au pairnek? Jelenleg főiskolára járok, de nem BSc-re hanem FSzre (csak okj-s papírt kapok). Infós szakon vagyok, de nem nagyon érdekel. Amúgy 19evas lány vagyok.

Figyelt kérdés

Regisztráltam különféle au pair kereső oldalakra, és ma írt egy anyuka. 2 gyerek heti 25 óra munka, kocsi, 100 font fizetés hetente.

Nagyon szimpatikusak. Amúgy már voltam au pair idén nyáron, de csak 10 hétig.

Most ezen filózok, hogy menjek-e vagy sem. Mivel anyáék tutira kiakadnának ha abba hagynám a sulit.

Miért menjek:

* végre távol lennék itthonról, nem lenne veszekedés (itthon 2 hetente összebalhézunk, és akkor 3-4 napig nem szólnak hozzám. nem fogják fel h elnőttem)

* ugysem izgat ez az infós szakma, nem ezzel akarok foglalkozni

* hátha ott öszejön az életem

Miért ne:

* valamelyest hiányoznának anyáék, meg a haverok

* + a szakestek,tata, selmec (ez viszont nagyon)

De ha most belegondolok nem tudom, hogy itthon mikor kapnék olyan allást h havi szintem 120 000et keressek, vagy ha találok az nem olyan munka lesz h csak napi 5 órát kell dolgoznom.

Meg én perpillanat ugy látom h itthon nekem nem jó. Nem magyarországon képzelem el a jövőmet.

Mit tanácsoltok?


2008. nov. 16. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Sehol sincs kolbászból a kerítés (legalábbis amerre eddig én jártam), úgyhogy ha külföldre mész, jól gondold meg, hogy hova mész és mit fogsz csinálni. Nem lebeszélni akarlak a külföldre menéstől (én is kiköltöztem az országból), de egy au-pair max pár évig elvan, aztán rájön, hogy a minimumnál is kevesebb fizetést kap és igazán semmihez nem ért. Úgyhogy ha ki akarsz költözni akkor legyen valami alaposan eltervezett dolog amit csinálni fogsz, mert céltalan kelet-európai bevándorlóból annyi van, hogy ha találomra eldobsz egy követ, akkor ilyet egy fogsz eltalálni.



Szóval inkább ülj le, gondolkodj el, hogy mit szeretnél IGAZÁN csinálni az elkövetkező pár évben (esetleg azután), azután pedig beszéld ezt át a szüleiddel és a barátaiddal. Biztos van valami olyan dolog amiben egész jó vagy és szívesen csinálod: na azt kell tovább fejleszteni.


Ami pedig e legfontosabb: ne a netre írogató vadidegenek tanácsát fogadd meg, hanem olyanokét akik közel állnak hozzád. :)

2008. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkeppen menjel ki au-pairnek, en is voltam tobb evig, mindig is ez volt a vagyam.

Nem tudom hany eves a suli ahova jarsz, de talan jobb lenne befejezni es utana kimenni, ha mar egyszer elkezdted.

Csalad az mindig rengeteg van, mindegy hogy telen vagy nyaron, mikor keresel, mert azt mindig fogsz talalni.

Nyelvtanulas szempontjabol egy kituno lehetoseg az au-pairkedes. Termeszetesen nem kapsz "rendes" fizetest, de gondolj csak bele, hogy kapsz akar egy kulonallo apartmant a csaladnal, teljes ellatast, megismersz egy idegen orszagot, es megtanulsz egy idegen nyelvet perfekt! (persze ehhez kell a szorgalom is).

A celod lehet a nyelvtanulas, es egy nagyon jo nyelvvizsga. Utana pedig kint is mehetsz egyetemre, tobbre mesz vele, mintha otthon egy "valamilyen" fosulira jarsz csak!

Ha kimesz, es netalantan a csaladnal annyira nem erzed jol magad, keress masikat, mert rengeteg van!

En is au-pairkent kerultem kulfoldre, es mar soha nem megyek vissza Magyarorszagra, itt maradtam.

2008. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

még lenne 1 évem hátra. elvileg 2010 májusában végeznék.

de az a probléma h egyáltalán nem érdekel az infó szakma, mikor ide jöttem még érdekelt, de most már nem

2008. nov. 16. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Azt hogy mikor mesz ki, dontsd el, de mindenkeppen menj ki, mert megeri!!!
2008. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kimennék a helyedben. Fiatal vagy, még nem baj, ha nem tudod 100%-ra pontosan, mihez is szeretnél kezdeni magaddal. Nyelvtanulásra, tapasztalatszerzésre nagyon jó az au-pairkedés, hogyha pedig majd "kinövöd" ezt a műfajt, meg fog találni az újabb lehtőség. Legfeljebb halassz a suliban, hogy esetleg később be tudd fejezni, ha úgy döntenél.
2008. nov. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!