Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék külföldi egyetemen...

Szeretnék külföldi egyetemen tanulni, de nem tudom hogy fogjak neki?

Figyelt kérdés
Anglia, Dánia, Hollandia, Amerika vagy Kanada jöhetne szóba, de azt se tudom hogy fogjak hozzá. Felkerestem már egy szervezetet is ahol azt mondták, hogy már májusban el kellett volna kezdeni ezt a folyamatot és lecsúsztam... Próbáltam magamtól böngészni a szakokat de nem igazán megy (orvosi, fogorvosi), csomószor azt sem tudom melyik kategóriában keressem ezeket. Tudnátok tanácsot adni hogy is fogjak ennek az egésznek neki? (Ja és van C1 nyelvvizsgám angolból, B2 németből)

2019. okt. 16. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Tudtommal az orvosi, fogorvosi szakokra már október elején kellett volna jelentkezni
2019. okt. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
En Finnorszagban elek es fogorvosira jelentkezem. Ezek a szakok csak az adott orszag nyelven lesznek, ezt foleg Dania es Hollandia miatt irom, nincs minden orszagban angolul is, mint Magyarorszagon pl.
2019. okt. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Felkeresed az egyetem honlapját és a képzéseknél megnézed, hogy a kinézett szakhoz miket kérnek és mikorra kell leadni a pápírokat. A nyelvvizsga papírod akkor ér valamit, ha az egyetem is elismeri (ha pl. IELTS-t kérnek, de te nem ott tetted le, akkor kell külön vizsgáznod az IELTS-nél is a jelentkezéshez), de ugyanígy kérhetnek nemzetközileg elismert vizsgapapírt matekból is, stb.. Amerikában sok egyetem ajánlólevelet is kér és már maga az utazás is borzalmasan sok pénz, szóval szerintem az nem reális, inkább maradj Európán belül.
2019. okt. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Én Angliában tanulok.

Tudtommal fogorvosi, orvosi, allatorvosi szakokra oktober 15 a jelentkezesi hatarido.:( Viszont minden ev julius-augusztusa korul szokott lenni egy ugynevezett clearing folyamat, ami azt jelenti, hogy a betoltetlen helyekre vesznek fel embereket(itt nem ponthatar van, szoval elofordulhat hogy meghirdetnek 100 helyet 500-an jelentkeznek, de csak 95 embert vesznek fel, szoval meg van eselye bejutni annak is, aki lekeste a jelentkezest felteve ha jok az eredmenyei). Viszont orvosi, fogorvosi eseteben nem tudom hogy van-e ilyen. Irj e-mailt egy egyetemnek, s kerdezz ra.

2019. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha idén érettségizel, akkor tényleg későn kezdtél neki, és nem is pontosan értem miért vagy ennyire elveszve.

Az angol jelentkezésről tényleg lecsúsztál, illetve a Brexit miatt nem tudom mennyire érdemes odamenni.

Az amerikai rendszer teljesen más, ott nincs érettségivel megkezdhető orvosi képzés tudtommal, csak college ahol valamilyen pre-med képzést végzel (bioszt, kémiát mondjuk), ez kb a BSc-nek felel meg, és utána mehetsz posztgraduális orvosi képzésre. A college-be pedig nem érettségivel, hanem egy SAT nevű teszttel lehet felvételizni, aminek külön határidejei vannak.

Dániában és Hollandiában nincsen angol nyelvű orvosi képzés.

Kanadáról fogalmam sem volt, de kb 10 másodperc volt megtalálnom ezt a cikket, ami szerint nem sok esélyed van odamenni. [link]

Aki ismerősöm külföldön jár orvosira, az Németországban van német nyelvű képzésen, de ahhoz a B2 kevés.


A következő utat javasolnám: ha nagyon nem akarod feladni ezt a projektet és elmenni a SOTE-ra, ne egyetemeket nézz, hanem kezdd el Google-be bepötyögni a következő dolgokat, UK helyett az összes olyan országgal ahova menni akarsz, és medical helyett dental/dentistry szavakkal ha fogorvosira is mennél.

Studying medicine in Europe in English

UK medicine international student

UK medicine university applications

UK medical schools

Studying in the UK as international student


Szedd össze az információkat hogy egyáltalán tudd hova akarsz menni, hova mehetsz, miket kell csinálnod. Legyél nyitott más országokra is, és ha megvannak a reális országok, akkor kezdj el konkrét orvosi képzéseket keresni egyetemek honlapjain.

Közben pedig vagy kezdd el itthon az orvosi képzést, vagy hagyj ki egy évet, mert idénre már nem a legjobb esélyekkel indulsz, és ezt az évet használd arra hogy kitaláld mit is akarsz csinálni, és az összes tennivalót, nyelvvizsgát, felvételi vizsgát, követelményt, jelentkezési határidőt rendesen teljesítsd.

2019. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!