Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van lehetőség külföldön az...

Van lehetőség külföldön az EU-n belül pl. Franciaországban elkezdeni középiskolába járni?

Figyelt kérdés

Bentlakásosra gondolok ami akár ingyenes..Az egyetlen mód amit látok az az évi min. 5 milliós költséggel járó internacionális iskola de érdekelne, hogy ezeken kívül lehet e kint végezni a gimnáziumot

(A cserediák programokat kizárva)



2019. okt. 30. 03:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2019. okt. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne.

Nyilván beszéled az adott ország nyelvet minimum felsőfokon, ha ott tervezel tanulni. Így aztán rákeresel adott nyelven a "bentlakásos középiskola" -ra, a weboldalon pedig a jelentkezés feltételeire.

Kb 1millio 100% hogy nem ingyenes

2019. okt. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Az előző válaszoló helytelen választ adott. Természetesen EU állampolgároknak bármely EU-beli általános és középiskolába be lehet iratkozni, s mivel az állami középfokú oktatás általában ingyenes, ezért nem kell külön fizetni. A nyugati határszélről például ezrével járogatnak át diákok naponta általános- és középiskolába Ausztriába, különbuszok hordják őket. Az esetleges kollégiumi ellátásért azonban még az állami oktatásban is fizetni kell, s ez a magyar pénztárcának általában már elég meredek. Eleve nem annyira sok a kollégiumi ellátást is nyújtó állami középiskola Nyugat-Európában, s ami van, azok többsége nem állami iskola. Én azt tudom, hogy például Angliában van néhány tucat bentlakásos állami középiskola, de ahogy írod, nagyságrendileg 5 millió az évenkénti kollégiumi díj, hiába hogy tandíj mint olyan nincsen. Ha valakinek nincs ennyi pénze, annak egyetlen megoldás az lehet, ha vannak kint rokonok, ismerősök, akik vállalják a lakhatás megoldását. Ha a gyerek már odakint él, semmi akadálya a helyi állami középiskolába való beiratkozásnak.
2019. okt. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3!


Nem adtam helytelen választ. A kerdezo bentlakásos középiskolát keres. Az nem ingyenes

2019. okt. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg Magyarországról Franciaországba kiskorúként egyedül csak ugy nem költözhet.

Plusz mondjuk épp a francia oktatási rendszert nem ismerem, ellenében a hollandot igen. Ide pl nem jöhet szülő nélkül és ha nincs elegendő nyelvtudása, akkor ISK-ba, nemzetközi felzarkoztato osztalyba kell jarnia, ami pl csak a nagyvarosokban mukodik. E nélkül is beülhet ugyan a korosztályának megfelelő évfolyamra, csak sokra nem megy vele, ha egy mukkot nem ért az anyagból.

2019. okt. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 és #2: Elnézést, az "előző válaszolón" az első válaszolót értettem, csak amikor elkezdtem a #3 választ gépelni, a #2 válasz még nem látszott.


Egyébként pedig nincs akadálya annak, legalábbis például Nagy-Britanniában biztosan nem, hogy a szülő egy nyilatkozattal a gyermekét más ideiglenes gondviselőre bízza, ha van mondjuk egy ott élő rokona és ezt nyilatkozatba foglalja (ez nem jelent örökbedást). Ez esetben a gyermek ezeknél a gondviselőknél élhet tartósan és így legálisan a helybeli állami iskolába járhat. Ha erre nincs lehetőség, akkor a drága bentlakásos iskola marad egyetlen megoldásnak. Ez esetben szülőnek vagy gondviselőnek nem kell az országban tartózkodnia. Én tanítottam Nagy-Britanniában bentlakásos középiskolában, és még Japánból is voltak diákok úgy, hogy nem volt semmiféle rokonuk az országban. A szülőkkel való kommunikáció levelezéssel történt. 14 éves kor fölött nincs akadálya az kísérő nélküli repülésnek sem, így a szülőknek egyszer sem kellett az országba látogatniuk. Szóval ha valakinek van pénze, simán megoldható a dolog.

2019. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Franciaországban a gimnázium (lycée) csak három éves. Általában 15-15 és fél éves korban kezdődik.

Sok minden függ attól, hogy milyen fajta tanulmányokat akarsz folytatni.

Ha elegendő a nyelvtudásod, tudok küldeni erre vonatkozó linkeket.

2019. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!