Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Vannak itt olyanok akik MSC-t...

Vannak itt olyanok akik MSC-t Ausztriában vagy Németországban csinálták?

Figyelt kérdés

gazdinfora gondoltam.

A némettel nincs gondom éltem kint német országban viszont az érdekelne ha ezt kint csinálom meg mennyire leszek értékes a munka piacon?



2020. jan. 7. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Nem a némettel lesz gondod, hanem azzal a katyvasszal, ami itt uralkodik az egyetemeken.

Legalábbis a nyugati oldalon. Egy hozzátartozóm csinál egy nagyon hasonló szakot, és segítek neki, így látom hogy egy kalap ... az egész a magyar oktatáshoz képest.

A keletnémetek talán még jók.


Ha megcsinálod akkor egyébként értékes lesz.

2020. jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Milyen szakot tanul?

Ennek még nem nagyon néztem utána, nehéz elfogadtatni az itthoni diplomát?

2020. jan. 7. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nem kell elfogadtatni semmit Európában. Ugyanaz a rendszer van. A kint szerzett MSc-d otthon is MSc, meg fordítva is. Nem kell semmit csinálnod vele.


#1 Elárulnád miért gondolod azt, hogy a nyugati egyetemek rosszak? Mert te poroszrendszer-rajongó vagy? Ne egy ismerősöd ismerősének a kiskutyájának a rokonának a gazdijára hivatkozz. Járj ki egy magyar egyetemet, majd egy nyugati "szart". Utána meghallgatom a véleményed, de attól függetlenül ha neked nem tetszik, az csak a te személyes gondod.

Elég a ranglistákat nézni, és hogy mennyivel használhatóbb tudást szerez egy nyugaton diplomázott személy. A magyar agykiégedő oktatási rendszerre senkinek sincs szüksége.

2020. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

“ Ne egy ismerősöd ismerősének a kiskutyájának a rokonának a gazdijára hivatkozz. ”


Közvetlen családtagomat rugdosom át évek óta bsc-n szaktárgyakból mivel 10 éve kint élünk. Ő még dolgozott is óraadóként az adott egyetemen az eredeti szakján.

Neked van hitelesebb forrásod?


Én is akartam masterezni, de az eddigi tapasztalataim alapján majd megye inkább egy keleti hs masterjére.


Egyébként átlagban 3-ból 2 bukás nem a nemtudáson múlt, hanem az információáramláson, mert sokszor nem jut el az emberhez hogy pl. Mostantól nincs formelsammlung, vagy számológép, vagy egyszerűen kombi helyett megváltoztatják az összetett tárgyaknák einzelklausurra, de hagynak rosszul feljelentkezni, és a vizsgán esel pofára. Bármilyen jó lehetsz, ezután nem vizsgázol le, ha formelekkel készültél, és kiderül hogy nem használhatod.


Megnéztem az egyik előadás jegyzetet egyik tárgyból, amiből már otthoni diplomám van, belecsap minden féle témába, nem viszi végig, témaváltás, majd vissza az előzőkhöz, de így sem teljes az anyag.


Ezután átnéztem 10 év vizsgaanyagát, követelni persze a-z-ig kérnek mindent a témában.


Egy tárgy van, (vicc de ettől retteg mindenki mert buktatótárgy) amiről tartok valamit. Az az ember olyan jegyzetet írt, hogy bár én is rohadt nehezen értetem meg, de fullra, az általunk németesnem tartott precizitással leír mindent, és itt világosak az elvárások is.


Ennyit a szomszéd kiskutyájáról.

2020. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként óbudaim van de csak bscig mentem eddig, és az ottani anyagokkal tudjuk kiegészíteni az itteni agymenést.

Ja, és a ranglisták szerint benne van az itteni egyetem az első 10 ben.

Miért lenne a többi jobb.

Használható tudás? Nem röhögtess, gazdasági mérnököknek az infón c++-tanítanak, meg gyakprlaton kapnak mikrolontrollert 900 oldal doksival, hogy minden segítség nélkül programozzàk. Hurrà, nekem jó letz volna, de nem egy gazdinfósnak vagy gazdasàgi mérnöknek.

2020. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

„ Nem kell elfogadtatni semmit Európában“


Igen ha nem a régi rendszerben csinàltad, nekem is elfogadjàk a bsc-t.

Viszont ha nem vagy állampoalgár, akkor németből kell csonálnod egy dsh-h hogy elkezdhesd.


Egyébként 2015 óta romlik a színvonal amióta eltörölték a tandíjat.

2020. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!