Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Számítanak a külföldi tanulmán...

Számítanak a külföldi tanulmányi eredmények egyetemen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerbiában járok szakközépbe, és az érdekelne, hogy valóban csak az érettségi pontokat veszik figyelembe pontszámításnál, vagy beleszámít az év végi eredmény is? Úgy tudom, igen, de hallottam teóriákat arról is, hogy nem.

2020. jan. 9. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos mostanság rengeteget változtatják a felvételi követelményeket így ezt nagyon bonyolult követni de leírom amit tudok:


A pontok számításához több mindent kell figyelembe venni


1, tanulmányi pontok: ebbe ugye az érettségi tantárgyak számítanak bele (matek, magyar, nyelv, töri, és egy természettudományos tárgy 11. év végi és 12. félévi eredménye (természettudományos tárgyaknak nem muszáj egyezni pl 11. Év végen lehet fizika 12 félév pedig biosz)


2,érettségi: itt nem a pontok hanem a százalékok számítanak és azoknak az átlaga. És ha emeltezel és abból a tárgyból eléred a 45%ot akkor kapsz + 50 pontot de ez a 45% ugyanúgy beleszámít az átlagba.


3, többlet pontok

- nyelvvizsga: államilag akkreditált kompleksz nyelvvizsga esetén (írásbeli, szóbeli) kapsz + 50 pontot, ha emelt nyelvvizsgát van akkor ha jól emlékszem +80 pont jár (ebben nem vagyok biztos)

- tanulmányi verseny pl: oktv + 50 pont

- művészeti verseny

- sport eredmény pl: diákolimpia

Ezeknél a tobbletpontoknál fontos hogy csak azok számítanak amiket középiskolában/gimiben szereztél

- hátrányos helyzet ezért is jár +50 pont

- "fogyatékosság" ide számítanak a tanulási nehézségek is pl: diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia


Összességében ennyi de a felvi oldalán (itt kell majd jelentkezni a felvetelire) van egy pontszámító kalkulátor amivel pontosan ki lehet számolni a pontokat mert vannak pontok amiket duplázni kell, szoval elég bonyolult :D

2020. jan. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt tudod kiszámolni


Egyébként nekem van egy vajdasági csoporttársam és neki is kb 360 pontja lett szóval beleszámít

2020. jan. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. jan. 10. 00:21
 4/4 Zalán Mácsai válasza:
Hát ha most mondjuk visszatértél Ausztriából mint mondjuk mosogató akkor szerintem nem
2020. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!