Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A török gyerekek miket tanulna...

A török gyerekek miket tanulnak az iskolában az oszmánok magyarországi hadjáratairól?

Figyelt kérdés
2020. jan. 16. 20:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Nem sokat, csak egy a x tucat orszag/hadjarat kozul, nincs olyan kiemelt szerepe, mint a magyar tortenelem orakon, ezert nincs olyan 'magyar imadat' az atlag emberben mint amit kozkeletu tevedessel szeretnek beallitani, mert azt se tudjak a terkepen, kik vagyunk.
2020. jan. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

"...azt se tudjak a terkepen, kik vagyunk"


Legfeljebb a kamionosok.

2020. jan. 17. 12:06
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
En az atlagot irtam, amit itt latok, Törökorszagban. Nem tudom, a kamionosok hogy jönnek ide :D.
2020. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
A barátom szerint nem sokat. :/
2020. jan. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Homo Criticus válasza:
100%
#3 a kérdező viccesen arra reagált, hogy a törökök nem tudják, a térképen hol van magyarország. Erre volt válasz, hogy csak akkor tudják, ha kamionosként erre járnak. Köszönöm, hogy segíthettem.
2020. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Meton ***** válasza:
37%
Szerintem a törökök többet tudnak Magyarországról, mint mi magyarok, mert őket nem etetik hazugságokkal. A honfoglalás előtt évszázadokig éltünk együtt, a szavaink jó része is megegyezik. Ők testvér népként tekintenek ránk, csak elszakadtunk tőlük, hogy nyugatabbra telepedjünk le. Később pedig, amit mi megszállásként tanulunk, akkor valójában harc nélkül átvették az ország felett az irányítást, de a magyar király és a közigazgatás megmaradt. Hadjárat meg nem nagyon volt hiszen nem is akartak itt harcolni, csak a nyugati hatalmak ellen gyűjtöttek erőt. Bécs ellen indult ostrom, de vereséget szenvedtek, utána kivonultak az országból. Nekünk ebben a történetben csak annyi szerep jutott, hogy mi láttuk el a török sereget.
2020. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nehogy azt hidd... nekem pont egyszer egy torok jogasz egyetemista panaszkodott, hogy mennyire atirt a tortenelem konyvuk es amikor latott egy valodi, kulfoldi tori konyvet, akkor esett pofara, hogy, "jah, ez es ez megse ugy van ahogy gondoltam..."


Amugy a kerdesre valaszolva... gyakorlatilag semmit sem tudnak rola... egy regio volt, ennyi.

Jah, meg hogy "a lengyeknel tettetni kell h magyar vagy." XD

Kb. ennyi

2020. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
6-os téved.
2020. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 foregon válasza:
Én kérdeztem törököt erről, fogalma nem volt miről beszélek.
2020. jan. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 orig ***** válasza:
100%

Egyszer régebben egy egész nyáron át kint voltam Bécsben nyelvtanfolyamon, ahol a világ minden tájáról voltak emberek. Magyar nem volt rajtam kívül, de török sem egy másik srácon kívül.

Ez állandóan rajtam lógott. Egy szót sem tudott magyarul, de még németül sem. Kézzel-lábbal mondta a magáét.

Végül sikerült kihámozni (főleg, amikor a semminél kicsit tovább jutott már a német tudásában), hogy ők azt tanulják az iskolában, hogy a török és a magyar rokonok és jó barátok. Mondtam is neki, hogy ezt mi 150 évig tapasztaltuk. :)

2020. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!