Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen magyar diplomával...

Milyen magyar diplomával találhatok munkát külföldön?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, humán beállítottságú, (magyar, történelem, idegen nyelvek érdekelnek leginkább, szeretek emberekkel foglalkozni)

Angolt és franciát tanulok, egyetemig mindkettőből tervezek emeltszintű érettségit vagy B2-es komplex nyelvvizsgát csinálni.

Nagyon szeretnék jogot tanulni, de gondolom magyar jogi diplomával nem érek semmit.


(Persze akár egy kanadai egyetemen is szívesen tanulnék, ha erről van infótok, és megosztanátok velem, azt megköszönném)


Pszichológia is érdekel, de ami a jog után a legjobban, az a magyar, mint idegen nyelv. Tehát szívesen lennék magyartanár külföldön. Kanadában amúgy is sok magyar él tudtommal, szóval elképzelhetőnek tartom, hogy lenne munkám ilyen végzettséggel. Mit gondoltok róla? Mindenképp Kanadában szeretnék élni!


2020. márc. 7. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Kanadában nulla esélyed van magyartanári diplomával. Legyél mérnök, informatikus vagy programozó
2020. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Magyar, mint idegen nyelv szak célja, hogy nem-magyar anyanyelvűeket megtanítsak magyarul. És ezért gondoltam, hogy a kiköltözött magyarok gyerekeit taníthatnám, vannak magyar csoportok, klubok, ahol délutáni foglalkozások keretében a kint élők gyakorolhatják az anyanyelvüket.


De nem ragaszkodom ehhez. Mérnök vagy informatikus pályán biztos nem tanulnék tovább, ezek nem az én területeim. Esetleg idegennyelv tanár? Ha nem magyar akkor francia/angol/német

2020. márc. 7. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Egészségügyi diplomával is nagyobb az esély elhelyezkedni. Esetleg angol-francia tanárszakra is mehetsz, azzal szerintem taníthatod kint is ezt a két nyelvet. Vagy angol-francia tolmács-fordító is lehetsz. Elképzelhető, h. ezzel is el tudnál helyezkedni.
2020. márc. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

"Magyar, mint idegen nyelv szak célja, hogy nem-magyar anyanyelvűeket megtanítsak magyarul."


Szerinted hányan akarnak Kanadában magyarul tanulni? A kanadai magyar szülők pedig megtanítják otthon a gyereikeiket a nyelvre, nem fogadnak hozzá nyelvtanárt.

2020. márc. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Kanadában élek. A férjem programozó, az ő diplomáját elfogadták. A tanári, egészségügyi diplomákat nem fogadják el. Magyartanárra nincs igény. Nyelvtanárként helyi diplomát kell szerezned. Nekem tanári végzettségem van, szeptembertől gyógypedagógiát fogok tanulni, azzal már tudok iskolában dolgozni. Kanadai egyetemen tanulhatsz, bár elég drága. Kiválasztasz egy egyetemet, és megnézed a jelentkezési feltételeket.
2020. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyvárosokban általában van Magyar Iskola, ahol általában szombatonként pár órás foglalkozások vannak, amit többnyire önkéntes szülők tartanak.
2020. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!