Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti mi alapján választottatok...

Ti mi alapján választottatok Erasmus úticélt?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 21. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk most nem túl aktuális. Lehet, hogy egy évig nem oldja fel a kormány a ki és beutazási korlátozást. Legalábbis több európai ország ezt tervezi - pl a Csehek is.
2020. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kaland miatt választottam Máltát. De megbántam.

Drága volt, egy idő után unalmas. Az ösztöndíjam nem volt elég arra, hogy utazgassak a szigeten kívülre is. Szóval a mostani eszemmel inkább egy nagyobb várost választanék pl. Berlin, Madrid stb..

2020. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Nyelv és iskola fogja meghatározni. Franciát beszélek, így ez a nyelvterület fogja meghatározni: Franciao., Hollandia, Luxemburg, Belgium. Legelsőnél kell nyelvvizsga mindenhova, ami még nincs meg, így ha nem jön össze akkor maradnak az utóbbiak. De egyre jobban szemezek északi országokkal is. Majd ahogy hozza.
2020. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsősorban a lehetőségek határozzák meg, mert ez egy tanulmányi mobilitási program (vagy nyilván szakmai gyakorlat, én ezt szeretném), tehát az a lényeg, hogy egy külföldi egyetemen elvégezz 1-2 félévet és az ottani tanulmányaid itthon is elismerhetők legyenek. Magyarul, célszerű abból kiindulni, hogy milyen egyetemeken van lehetőséged a te szakoddal és az általad beszélt idegen nyelv(ek)vel, és ezek az intézmények milyen kurzusokat ajánlanak, mennyire vág egybe az itthoni képzéssel, mennyire érdekel, mekkora a választék stb. Ha ez megvan, akkor utána végig lehet gondolni a többi szempontot, mint pl. anyagiak (mennyi támogatásra számítasz összesen és az körülbelül mire elég az adott országban, mennyivel kellene kipótolni, mennyivel tudnád kipótolni, a minimumon felül szeretnél-e költeni valamire pl. utazás, mennyit, miből kívánod fizetni stb.), személyes preferenciák az országgal kapcsolatban (szép, tetszik, meg szeretném nézni ezt és ezt, el szeretnék menni ide és ide), lehetőségek (pl. szerintem jó dolog megnézni a hivatalos weblapok mellett az egyetemek közösségi oldalait is és az Erasmusos oldalakat, hogy milyen programokat szerveznek a külföldieknek pl. kirándulások, bulik, összejövetelek, nyelvtanulás stb.). Nyilván nem lehet mindent előre kitalálni, nem lehet mindennek utánanézni stb., de mégis egyszerűbb előre tervezni hozzávetőlegesen.
2020. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!