Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hollandiában ápoló képzés?

Hollandiában ápoló képzés?

Figyelt kérdés

Mik a feltételek, hogy lehet bekerulni egy egyetemre? Hány éves a képzés, fizetős?


Ezek érdekelnének :)

A neten próbáltam utána nézni, de nem tudom mennyire hiteles amit írnak.


Nincs egyébként valami magyarorszagi szervezet, aki megszervezi a jelentkezesed külföldi egyetemre? Aki tud minden infót és kapcsolatban van külföldi egyetemekkel? Mert egyedül ennek elég nehéz utána járni :/



2020. ápr. 30. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár Hollandiában szinte minden képzés angolul megy, az egészségügyis szakok kivételt képeznek, ezeket csak hollandul lehet tanulni. A külföldi munkavállalóktól is elvárják a felsőfokú nyelvismeretet, ha esetleg külföldi diplomával szeretnél ott elhelyezkedni.


Néhány percnyi google keresés alapján a képzés 4 éves, hollandul folyik mindenhol és a "HBO", azaz "hogeschool"-okban tanítják, ami magyar szemmel a főiskolának feleltethető meg. A szak neve hollandul "Verpleegkundige". Ha beírod a google-be, hogy "HBO Verpleegkundige", akkor egy rakás ilyen főiskolát kidob, ahol tanítják. A mesterképzésekről tudom, hogy évente 2000 euróba kerülnek, nem tudom, hogy ezzel mi a helyzet.

2020. máj. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most ez komoly, hogy csak azt veszik oda fel, aki beszél hollandul? Ez csak egy vicc.. És akkor akárki, mondjuk Indiából, Iranbol, Európából vagy bárhonnan akar menni oda, az beszéljen hollandul?? :O
2020. máj. 1. 01:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem így is elég nagy dolog, hogy az élet legtöbb területén elfogadják, ha csak angolul tudsz, azért az ország hivatalos nyelve még mindig a holland. Az eü-s képzésekkel gondolom az a céljuk, hogy az ország igényeit elégítsék ki, a helyi lakosság egészségügyi ellátásához pedig szükség van nyelv ismeretére.
2020. máj. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!