Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus szakmai gyakorlaton...

Erasmus szakmai gyakorlaton résztvevők tudnának segíteni nekem?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni a program lebonyolításáról, mire érdemes figyelni... stb. Kérlek, ha van személyes tapasztalatod írj! :)

2020. máj. 6. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Neked kell szakmai helyet találni, ami egyrészt tök jó (nem vagy korlátok közé szorítva), másrészről meg lehet visszautasítanak.

Olyan munkahelyet válassz, ami kapcsolódik a mostani tanulmányaidhoz, mert egyébként húzzák a szájukat a döntéshozók.

Ha nem fél évet töltesz kint (hanem rövidebb), akkor csomó helyen nem tudsz kollégiumba menni. Ekkor érdemes lebeszélni több szoba-megtekintést az első hétre (miközben egy olcsóbb helyen laksz ideiglenesen), mert látatlanba szinte senki se fogja kiadni egy külföldinek.

Alaposan olvass utána a szakmai helynek, készülj fel egy skype/zoom interjúra is. Meg fogják kérdezni korábbi munkatapasztalataidat, miért őket választottad stb.

Ösztöndíjat az utolsó papírok leadása után kb 1,5-2 hónappal később kapsz, a teljes időtartamnak a 90%-át. A maradék 10% csak a hazajövetel után kapod meg, miután leadtál minden papírt.

2020. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok infót!

Esetleg arról van még valamilyen tapasztalatod, hogy mikor érdemes pályázni? Inkább a tanulmányok vége felé? (Jelenleg másodéves vagyok)

2020. máj. 11. 12:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Én utolsó félévemben voltam, a szakdolgozat írása közben szörnyű volt, mert inkább mászkáltam és várost nézegettem, mintsem azt írjam :D De ez egy általános jelenség. Olyan időszakban érdemes, amikor kevés tárgyad van, különben elhavazódsz.

A gyakorlatoknál vizsgaidőszak első 2 hetében be kell kerülnie a vizsgajegynek, különben bukod, erre figyelj majd oda.

2020. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon köszi!

Szép estét! :).

2020. máj. 12. 22:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Régi a kérdés, ha kimentél, azóta már biztos túl vagy rajta.


Kérdezhetek pár dolgot, ha nem vagyok tolakodó.


Melyik egyetemről, milyen szakról mentél ki és hova?


Könnyű volt megfelelő helyet találnod? Olyan gyakornoki hely lett végül ahol érdemben tanulni lehetett?


Kaptál a cégtől is jövedelmet, az Erasmus ösztöndíj mellett?


Mennyi időre mentél?


Köszi! :)

2021. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!