Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes magyarként Münchenben...

Unstopbubble kérdése:

Érdemes magyarként Münchenben orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés

Külföldön is hat év a medikusképzés? Ha lediplomáztam Münchenben, akkor a rezidensi éveimet itthon is eltölthetem? A rezidensi évek alatt még az egyetem tanulójának számítok vagy már nem? Nagyon elrugaszkodott lépés lenne a német egyetem egy magyar lánynak?

Köszönöm a segítséget előre is...

17/l



2020. máj. 14. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
93%
Egész Európában 6 év az orvosképzés. Ha érdekel az orvoslás, elég elhivatott vagy és a családodnak módjában áll anyagilag támogatni (München nagyon drága város, az esetleges tandíjat nem számítva is), akkor hajrá. Rezidensként már nem vagy hallgatói jogviszonyban, és Magyarországon is végezheted a szakkpézést (de feltehetően nem fogsz akarni visszajönni).
2020. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%
Tele van a SOTE német diákokkal, nem véletlenül. Nagyon nehéz bejutni a német orvosi egyetemekre, és nagyon drága (az egyetemen nem tudom, van-e tandíj, de a megélhetés, lakás stb. biztosan nagyon drága). Annyi hozzáadott értéke pedig nincsen, mivel a 4 magyar orvosi egyetem is nagyon magas színvonalú, és simán kimehetsz velük Németországba vagy Svájcba dolgozni később. (Max visszafizeted a tandíjat, amin röhögni fogsz svájci fizetésből...) Szerintem ezt gondold még át, pont orvosi egyetemre nem mennék külföldre.
2020. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!