Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kémia emelt érettségi számít...

Kémia emelt érettségi számít orvosi egyetemeken?

Figyelt kérdés
Angol egyetemeknek általában kérnek 2 a szakhoz kapcsolódó emelt érettségit. A két legközelebbinek a biológiát és a kémiát találtam. (Ha valaki tudja, leírhatná, hogy még melyek lehetnek relevánsak)

2020. jún. 21. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
felvi.hu
2020. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Igen, orvosira 2 emelt kötelező:

-emelt biológia

-emelt kémia vagy fizika

2020. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Miért lett lepontozva mindkét válasz?

Amikor én 11-12-es voltam nap mint nap bújtam a felvit. Rengeteg hasznos infó van rajta, ráadásul egyértelműen.

Orvosira kell kémia emelt, vagy fizika. A biológia meg muszáj.

2020. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
A kérdés az angol egyetemekre vonatkozott, arról a felvin nem fog találni semmit. Angliában nincs egységes követelmény, minden egyetem maga szabja ezt meg, ezért az egyes egyetemek honlapjait kell átnézned. Ott rákeresel arra, hogy MBBS Medicine és azon belül az Entry Requirements, ott pedig keresni kell az International Qualifications szekciót. Azon belül ki kell választani Magyarországot és onnan látni fogod a követelményt. Egyébként a legtöbb egyetem nem is fogadja el a magyar érettségit (pl. UCL). Nézz meg előző kérdéseket a külföldi továbbtanulás lehetőségeiről.
2020. jún. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem, hogy a felvi angol megfelelője a www.ucas.com
2020. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetem honlapját nézd meg, van ahol a három A Level-t kérnek, van ahol kettőt: kémia, matek biológia, vagy kettőt, ekkor biológiát és kémiát kérik leginkább, nyelvtudás tekintetében pedig IELTS 7-es a követelmény.
2020. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!