Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemi felvételi határon...

Egyetemi felvételi határon túli magyar diákoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Romániában élek. A 2020-21es tanévben fogok érettségizni, viszont nem szeretnék romániai egyetemekre járni.

Hogyan tudnék külföldre(Magyarország) felvételizni az egyetemre? Milyen iratok kellenek? Elfogadják a romániai érettségit vagy a magyarországi érettségi tételeket kell megoldanom? Esetleg nincs olyan lehetőség, hogy nem csinálnám meg a romániai érettségi tételeket, mivel amúgy is felesleges lenne, hogyha Magyarországon szeretnék továbbtanulni, és inkább a magyarországi érettségi tételekből vizsgáznék.

Remélem érthetően fogalmaztam. Előre is köszönöm mindenki válaszát:)



2020. júl. 7. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Érdemes lenne írni emailt az egyetemeknek ők biztosan el tudnak igazítani. Egyébként az érettségi mindegy hogy honnan csak legyen sok külföldi diák jön gondolom ők se Magyarországon érettségiznek.
2020. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rendben megpróbálok írni az egyetemeknek, köszönöm a válaszod.

Várom a továbbiakat is:D

2020. júl. 7. 21:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az egyetemeknek kell írni, hanem az oktatási Hivatalnak.

De: le kell érettségizni Erdélyben, az ottani érettségiket elfogadják magyarországi középszintűnek. Van egyfajta matek érettségi, amit Mo.-on emeltnek fogadnak el, a többit középnek Mivel 2020-tol egy emelt érettségi minden szakhoz kötelező, sőt, van amihez 2 emelt kell, ezeket a tárgyakat Mo.-on le kell tenned emelt szinten.

Ha megírod, hogy milyen szakra szeretnél menni és Erdélyben miből érettségizel, könnyebben tudunk segíteni.

2020. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Románt is elfogadnak emelt érettséginek. :)
2020. júl. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valahol az informatika ágazatában szeretnék elhelyezkedni
2020. júl. 8. 08:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor emelt matek vagy info.

Keress rá a magyarországi emelt érettségi követelményekre, előző évi feladatsorokra. Egy emelt elég, ha van nyelvvizsgád, arra adnak plusz pontot. De az, hogy Romániában érettségizel, eleve középfokú nyelvtudásnak számít. Probáld meg minél jobb eredménnyel letenni az érettségiket.

2020. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából az is kérdés, hogy érdemes lenne-e a romániai érettségit megcsinálnom? Nem lehetne, hogy inkább CSAK a magyarországi érettségi tételekből vizsgázzak, illetve ha igen, akkor hogyan tudom ezt megcsinálni?
2020. júl. 8. 22:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
NEM tudnál csak magyarországiakból. Én is Magyaroszágon akartam érettségizni (bár más okból, nem azért mert nem tetszett a romániai), ezért 2 évvel az érettségi előtt átiratkoztam egy magyarországi iskolába, és távoktatásban tanultam ott.
2020. júl. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy Mo-on érettségizz, egy csomo mindennek meg kellene feleljél. Meghatározott évi tanulásnak meg kell lennie MINDEN tantárgybol, nemcsak az érettségi tárgyakbol. Kicsi a valoszínűsége, hogy te pont annyi évet tanultál biologiát, kémiát, fizikát stb.

A magyar nyelv és irodalom, történelem, amely nagyrészt magyar történelem, tárgyakrol nem is beszélve. Szoval ez nem járhato út.

2020. júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2020. júl. 10. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!