Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi egyetem szakgimnáziumbó...

Orvosi egyetem szakgimnáziumból, lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fent említett kérdés jár az agyamban minden nap, hogy van e esélyem úm. "hátrányos" helyzetből indulva eljutni orvosira.

Gazdasági szakgimiben tanultam, most júniusban végeztem. Iskola közben több gimis ismerősömmel beszélgettünk reáltudományos tárgyakról, és hiánypótlásként elkezdtem tanulni biológiát és fizikát egyedül (mert sajnos ilyet nem tanultam).

A nyelvérzékem elég jó, BGE-gazdasági C1 nyelvvizsgát tettem tavaly, egyidőben emelt angol előrehozott érettségivel. A matek, mint reáltárgy közel áll hozzám, szeretem. Az orvosi ambícióim pedig a szakmai gyakorlatokon és az 50 órás tevékenységeimen alapszik.


Tehát: van e esélyem külföldre kijutni? (Anglia, Skócia, angolszász területek) A magyar felvételi rendszerben ez nem hátrány (hiszen két szakirányos tárgyból vizsgázok emelten az elég, se tapasztalat, semmi nem kell🤦‍♂️), de külföldi jelentkezésnél vajon az e?


2020. júl. 16. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen hátrányod nem lesz belőle egyetemen amúgy is kb az alaptól kell tanulni a biológiát szóval nem jelent semmit hogy te nem tanultad iskolában.
2020. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Azért ez országtól is függ

Romániában kb ugyanaz a felvételi eljárás mint Magyarországon

2020. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mièrt nem mèsz el közgazdásznak? Mèg akár politikus is lehetsz?
2020. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!