Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire érné meg kihagyni...

Mennyire érné meg kihagyni egy évet 11. évfolyam után?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy rettenetesen gyűlölöm a gimnáziumot, amelybe már három éve járok. Egyszerűen van egy két tanár, akiktől már elfog a rosszullét, ha csak rájuk gondolok. Az osztálytársaimmal sem vagyok túl jóban, hosszú történet, hogy miért. Mind emiatt elég súlyos depresszióban szenvedek, mióta csak oda járok. Minden tanév végén gondoltam rá, hogy most végre el kéne mennem egy másik suliba, de egyszerűen mentálisan olyannyira legyengített (és legyengít) ez az állapot, hogy úgy éreztem, nem bírnék végigcsinálni egy iskolaváltást új osztállyal, tanárokkal stb..., ráadásul anyám sem bíztatott ebben túlságosan. Úgy érzem ez a tanulmányi eredményemre is elég nagy hatással van (egyébként nem számítok rossz tanulónak, idén 4-es lett az átlagom). Arra gondoltam tartok egy kis szünetet az utolsó tanév előtt, megpróbálom magam kicsit helyre tenni, esetleg eljárni valamiféle terapeutához is. Azt is tervezem, hogy a gyengébb tantárgyaimból meglátogatok egy két magántanárt, megcsinálok egy nyelvvizsgát illetve keresnék valamilyen munkát is erre az időre. Mit gondoltok, mennyire lenne nehéz ezek után nekiállni a 12. osztálynak, vagy egyátalan mennyire érné meg a helyzetemben. A válaszokat előre is köszönöm.

2020. aug. 21. 05:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne előbb megkerdezni róla a terapeutat, csakhogy arra már nem nagyon van idő...
2020. aug. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Most volt fél év szünetel...
2020. aug. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
A 12. full laza, csak told végig. Teljesen normális, hogy 11 évnyi iskola után ilyen megnyomorítottnak érzed magad. Csak ess túl rajta, megváltás lesz.
2020. aug. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha tényleg nagyon szrul érezted volna magad a suliban, már valtottál volna. Én se hagynám ki az évet, mostmár csináld végig, ahogy tudod. Az általad leírt ötletek nagyrészét kb a nyár alatt véghez lehett volna vinni, mit csináltál 3 hónap alatt???
2020. aug. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Ennél rosszabb ötlet, mint kihagyni a 12.-et, még nem hallottam. Ideje lenne felnőni.
2020. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj hogy szinte biztos hogy már nem mennél vissza. Nem jobb túlesni rajta?
2020. aug. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!