Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Középiskola után rögtön...

Középiskola után rögtön külföldön egyetem?

Figyelt kérdés

Most leszek 11.-es és eléggé elfoglalkoztatott ez a kérdés. Hogy tudnék külföldön tanulni rögtön a középiskola elvégzése után?

Sajnos nem vagyok jártas a témában, ezért elég sok értelmetlen kérdésem is lehet:


-Hogy jelentkezhetek külföldi egyetemre?

-Milyen nyelvvizsga kell hozzá? (Nyilván C1-es, de ha kelet-ázsiában tanulnék tovább, akkor IELTS vagy TOEFL kell hozzá?)

-Nem tudom, hogy a magyar érettségit elfogadják-e. Kell másik 'szintfelmérőt' tenni, mielőtt kiderülne, hogy felvettek e vagy nem?


-Esetleg, ha így nem lehetséges akkor érdemesebb lenne magyar egyetemen továbbtanulni, és utána megpályázni egy ösztöndíjat?



Ha valakinek bármi tapasztalata van, és szívesen megosztaná, azért nagyon hálás lennék!



2020. aug. 31. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem nincs ezzel annyira tapasztalatom, én az MSc-t szeretném megcsinálni külföldön. Keress rá az egyetemre és nézd meg, hogy azon a szakon, ami érdekel mit várnak el, pl ahova én szeretnék menni oda TOEFL 100, IELTS 7 pont, hogy bekerülj, ha műszakira szeretnél menni, akkor lehet, hogy GRE-t kérnek. Tényleg minden egyetemtől és szaktól függ, ott leírnak róla minden információt.
2020. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Egy halom válasz van a kategóriában, azokból is okuljál, de mivel tudom h milyen sz.r érzés, ha ilyem fontos dologra nem kapsz rendes választ és én ezt idén csináltam végig, így megerőltetem magam a kedvedért.


1. Ne foglalkoztasson, DÖNTS.


Nincs olyan, hogy "küldöldi egyetem". Küldöld = nem Magyarország. Teljesen más oktatási rendszer van Japánban mint Svédországban. Sok meló összenézni, ha nem döntöd el az elején, h te ezt márpedig megcsinálod, akkor nem fogod.


2. Milyen nyelveken beszélsz?

A legtöbb országban a saját nyelvű képzés az evidens. Persze találsz átjárást (pl: angol nyelvű képzések tömege Dániában), de ez az alap. Ahány nyelv annyi ország, de most az extra eseteket kihagyva:


Angol -> USA, Ausztrália, Kanada, UK, Új-Zéland, Dánia, Svédország, Hollandia, Írország


Német -> Ausztria, Németország, Svájc


3. PÉNZ


Sok. A MINIMUM, hogy annyi, mintha mondjuk Pestre költöznél vidékről.


Tandíj (ha nincs, vagy ösztöndíjas vagy, mázlid van) + megélhetés + egyéb kiadás = €€€


Ingyenes pl: Dánia, Svédország, Németország


Francia o. relative olcsó, de ott az a bizonyos MEGÉLHETÉS, ami nagyod dob a költségeken, arra figyelj.


4. Felvételi


Országonként eltér, különböző vizsgák vannak. Nézz utána. Ezt nem úszod meg.


5. Ár-érték arány


Az egyetem nem kötelező, egy szolgáltatás. Úgyhogy NE ADD KI FELESLEGESEN A PÉNZED!!! Egy no-name egyetem helyett, ami a top 1000ben sinvs benne még mindig jobb egy magyar top, ami legalább ott van a 800-1000.dik helyem (QS rangsor)


Meg a diploma sem mindegy. Ha csak nem valami specifikus, (pl: film studies ami tényleg segíthet a szakmában elhelyezkedni) akkor alapvetően azoktól, amiknek "studies" a vége ÓVAKODJ.


6. Nyelvvizsga


Nemzetközi kell a legtöbb esetben. Nekem TOEFL-em van, szerintem jó volt, az IELTS nem tudom milyen.


Ha van valami kérdésed/konkrét terved írj, mert még sokat tudnék írni, de mennem kell.


Üdv: 18/L, angliában kezdek 20 nap múlva. ;)

2020. aug. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kinézett egyetem honlapján nézz körül.
2020. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg megírhattad volna kicsit pontosabban

Tudom,hogy kb mindenki külföldet ír de csak ezalapján nehéz segíteni

Külföld lehet 7 kontinens kb 200 országa

2020. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!