Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnék Németországban...

Hogyan tudnék Németországban egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet felvételt nyerni egy német egyetemre?


Természetesen állami egyetemre gondolok, mert azok ingyenesek (majdnem).


Valaki tud erről részletesebben írni?

Kell egy B2-es német nyelvvizsga? Mik kellenek még?



2020. szept. 2. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Az egyetem honlapján tudsz tájékozódni bármilyen meglepő.
2020. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A német egyetemekre minimum C1-es nyelvvizsga kell, bizonyos helyekre C2. Én a Hageni Távegyetemre járok, kint is élek Németországban. Matek szakra nincs numerus clausus, szóval csak egyszerűen be kellett iratkozni az érettségi hiteles fordításával és a nyelvismeret igazolásával. Ha létszámkorlátos szak érdekel, vedd fel a kapcsolatot a kinézett egyetemmel.
2020. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1

Akkor belinkelnéd a honlapot?


#2

Hú, a C1 az durva. Mivel nekem nincs pénzem nyelvtanárokra így teljesen autodidakta módon tanulok. Angolból nagy nehezen le tudtam rakni a B2-es nyelvvizsgát. De németből pár hónapja a kb nulláról kezdtem el tanulni netről magamtól, most olyan A2-es szinten vagyok csak és egyszerűbb beszélgetéseket le tudok folytatni. De a C1 azért szerintem elég reménytelennek tűnik...

2020. szept. 2. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdek majd. Igazából nagyban függ a kiválasztott egyetemtől/főiskolától és a szaktól. Alapjában érettségi kell meg nyelvvizsga (az, hogy milyen felel meg, az fent van az oldalukon). Kétféleképpen lehet felvételizni: vagy közvetlenül az egyetemnél kell, vagy az uniassist-on keresztül (a magyar felvi testvére), ez is oda szokott lenni írva. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok🙂
2020. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!