Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért jelentkeznek kevesen...

Miért jelentkeznek kevesen Erasmusra az elmúlt 5 évben?

Figyelt kérdés
2020. szept. 21. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyira nem hirdetik az Erasmust (SZTE). Így többen, köztük én is nem tudtuk merre forduljunk és hová mehetünk. Illetve volt egy horrorsztori, ahol az erasmusos tárgyakat már konkrétan a dékánnál kellett elfogadtatnia egy lánynak a karon, annyira nem akarták a TO-n elintézni. Ezután inkább a külföldi Msc-t gondoljuk át inkább:) (vagy a nyári egyetemet!)
2020. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Mert romlott a képzési színvonal, más országokban fejlődtek, magyarország kevésbé. Ahogy az első írja, h nem fogadják el emiatt a tárgyakat, ami elég nagy érvágás egy fél év esetén. Illetve A pénz is meghatározó, kapsz x összeget, mondjuk 200 ezer Ft-t ( nem tudom most mennyi pontosan) ha nyugatra akarsz menni, akkor ez vajmi kevés. Keletre meg nem akarunk menni.
2020. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsősorban az az oka, hogy a nyugati városok albérletárainak növekedésétől jócskán elmaradt az Erasmus ösztöndíj növekedése, azaz egyre többet kellene saját zsebből rááldozni.


Másodsorban a gyenge nyelvtudás, a bátorság hiánya és az adminisztratív akadályok lehetnek riasztóak.

2020. szept. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 segitek_ ***** válasza:
100%
Nekem nem fogadták el az amúgy a világ 50.legjobb egyetemén szerzett kinti jegyeimet. Szóval, ha para, hogy 1 felévvel, vagy 2-vel kitolódhat a sulid hossza, akkor ez lehet egy ilyen pont, ha nem para, akkor nem. Lehet valakinek horror ez a sztori, nekem nem, mert nem érdekelt annyira, hogy most 1 év plusz, vagy mínusz. Hova rohanjak? Dolgozhatok még eleget.
2021. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azok, akik Külföldi munkában vagy mesterben gondolkodnak, nem számítanak
2021. febr. 25. 10:37
 6/8 anonim ***** válasza:

- Ahogy írták, nem tudják a tárgyakat elfogadtatni, csúszás. (Én úgy mentem, hogy belekalkuláltam.) Az első helyen csak vizsgáznom kellett itthon, Viszont mikor másodszor mentem akkor gyakorlati óráim voltak az itthoni egyetemen. (Az volt a "szerencsém", hogy Covid volt és minden online volt, de ezt úgy, hogy be kell járni nem tudtam volna megoldani.)


- Nem elég a pénz. (Ezt meg is mondták jelentkezésnél, hogy nem lesz elég, amit adnak.


- Ha csak ezt az elmúlt 5 évet nézzük ott volt a Covid is.

2023. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiket az előző említett szeretném megerősíteni.

Kimész egy top egyetemnek számító egyetemre szakmailag nagyon jó kurzusokat hallgatni, de a hazai top 1000-be be nem férő vidéki főiskola nem fogadja el, mert nekik kell hallgató xY Jutka szabváljára, hogy az megkapja legalább óraadásért a minimálbért.

2023. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Máshogy is ki lehet jutni külföldre.
2023. okt. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!