Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában szeretnék jogot...

Ausztriában szeretnék jogot vagy történelmet tanulni a Bécsi Egyetemen. Hogyan lehet bekerülni? Milyen tapasztalatok vannak erről?

Figyelt kérdés
felvételi eljárás, szak jellege, finanszírozás, motivációs levél, vagy bármely más fontos, hasznos információ.

2020. okt. 2. 17:53
 1/1 anonim ***** válasza:
93%

Nézd meg az egyetem honlapját, ott minden infó fent van. Én nem tanulok az egyetemen, de Bécsben élek, egyik ismerős lánya jogra ment, most kezdte.

Érettségi kell, de az eredményeket nem nézik. Bécsben a legtöbb szakra (úgy tudom azokra sem, ahova te akarsz menni) nincs külön felvételi, hanem az első vizsgák, ún. STEOP szokott a szóróvizsga lenni, ahol sokan kihullanak. Külföldieknek azt hiszem már C1-es nemzetközi német nyelvvizsga kell, ÖSD vagy Goethe, korábban elég volt a B2, de már nem az. Nyilván egy jog vagy töri szakon el sem boldogulnál úgy...

A jog azt hiszem 8 félév. Úgy tudom, 3 év vagy az alapképzés a német nyelvű képzéseknél ingyenes (amúgy elég kevés angol nyelvű van), de maga az élet és a lakhatás Bécsben nagyon drága, szóval lehet, hogy tandíjat nem kéne fizetned vagy fizetnie a szüleidnek, de havonta azért kell egy jelentős összeg, amiből megélsz. Az az ismerős, aki jogra ment, kollégista lett, ráadásul többen is vannak a koleszban, nem egyszobásban van, és pontosan nem emlékszem már mit mondott az anyja, de ledöbbentem, amikor elmondták, mennyi a kollégium díja, annyiból Budapesten már egy 30-40 négyzetméteres lakást ki lehetne kivenni. A lakhatáson kívül is nyilván vannak még költségek, pl. a tömegközlekedés sem olcsó.

2020. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!