Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bsc után msc vagy doktori...

Bsc után msc vagy doktori külföldön? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Olyan szakmát tanulok itthon, ami amerikában (usa, canada) doktorként van kezelve, kb bsc után nincs msc és rögtön doktori van és orvos lesz az illető.

Itthon sima bsc-msc-phd a sorrend és sosem lesz igazából orvos a hallgató.

Más szakmákban már tudom hogy sokszor elfogadnak bsc-t kinti bsc-nek de ott kb ugyanaz a “rendszer”

Majd tervezek írni pár egyetemnek, de érdekelne hogy van-e innen valakinek tapasztalata.



2020. okt. 10. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy pontosan milyen szakról van szó?
2020. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyógytorna, a berkeley-n és magasabb színvonalú egyetemeken.
2020. okt. 10. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Linkelsz erről leírást? Nekem bizarrnak hangzik ez így, és nehéz így véleményt mondani.
2020. okt. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Én Kanadában élek, és nem tudok róla, hogy egy gyógytornász orvos lesz. Ezt honnan szedted?
2020. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, most kiváncsiságból utánanéztem. Ha orvos akarsz lenni Kanadában, akkor az alapdiplomád után egy 4 éves egyetemi képzést kell elvégezned. De a legtöbb egyetemnél elvárás, hogy az adott tartományban permanent resident legyél. Egyébként a tandíj nemzetközi diákoknál 18-20 ezer dollár/év, tehát kb. 17 millió Ft + 12-15 millió a megélhetés 4 évre.
2020. okt. 12. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint amerikában is a 4 éves alapképzés után kezdődik csak az orvosi egyetem, ami megint kb 4 év vagy talán 5. De ez nem PhD képzés, hogy kiessen az MSc, az utóbbi helyett van. Az hasonló orvosi képzés, mint itthon, egyszerűen ott az alapdiploma után kezdheted csak el.


Illetve vannak olyan programok, hogy az MSc és a PhD egyben van és a 4 éves BSc után egyből lehet jelentkezni. Nem néztem utána a rendszernek soha, csak egyszer dolgoztam együtt egy amerikai csajjal, aki így tanult.

2020. okt. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
BA/BSc Hons (with honours) diplomáknál van úgy az angolszász országokban, hogy annak elvégeztével mehetsz egyből PhD-ra, mesterképzés kihagyásával, szerintem ez kavarhatott meg téged. Ez a gyógytornás-orvosi dolog nagyon furán hangzik. Mivel Magyarországon nincs Honours képzés, így a legtöbb esetben szükséged lesz a mesterképzésre ha doktorálni akarsz bármilyen szakon.
2020. okt. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!