Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bejuthat egy magyar a Harvard...

Bejuthat egy magyar a Harvard Law School nevű amerikai magánegyetemre?

Figyelt kérdés

Jelenleg 19-5 éves lány vagyok (máshogy letörölnék a kérdésem :D) de már egy éve megvan a szakma amit úgy érzem véglegesen választani szeretnék. Ez a kérdés nevéből leszűrhetően a jogi pálya, azon belül is a polgári jogok, de ez már részletkérdés. Debrecenben járok jelenleg általános iskola 8. évfolyamába, minden tantárgyból 5-ös vagyok, általában dicséretes. Nem mondanám magam strébernek, csak pontosan tudom mi a célom és hogy ehhez miket tudok koromhoz igazodva maximálisan letenni az asztalra. Egy olyan témát, ami érdekel és ha van elég motivációm képes vagyok akár milyen hosszú végigülni és megtanulni, szerintem ez számíthat egy pluszpontnak ha az ember jogi irányba szeretne haladni. Nemsokára sorra kerülnek a felvételik is, én a Fazekas Gimnáziumot szeretném elsőnek beírni, azon belül a kéttannyelvű spanyol-angol osztályt. Eddig németet tanultam de párhuzamosan mellette angolul is amikor adódott rá alkalom. Mostanában olvasgatok ezen a nyelven jogi alapokat a neten csak mert motivál és úgy érzem, ha tényleg egy ilyen egyetemre szeretnék majd járni az átlagos intelligenciaszintemet nem tudom elég korán elkezdeni behozni, kiokosítani. A családom nem tudná finanszírozni a több milliós tandíjat és egyebeket, de készen állok végig dolgozni egyetem mellett.


Lehetetlen bejutni egy ilyen legendás egyetemre magyarként szerintetek?



2020. nov. 4. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"A year in Harvard Law School’s LL.M. program is expensive. Tuition for the 2020-2021 academic year is $65,875; in addition, health insurance and health services fees, the LL.M. activities fee, dental insurance, the costs of housing, food, books and supplies, and personal and travel expenses for a single student come to at least $34,541, for a total of at least $100,416."

[link]

[link]


Vagyis a most futó tanévre kb. 30 millió HUF, ha jól számoltam.


+ [link]

De a külföldi tanulók részvételével kapcsolatban szerintem te is megtalálod az infókat.

2020. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Persze ösztöndíjjal is bekerülhetnél, csak ahhoz egyrészt kb. zseninek kell lenni, másrészt nem biztos, hogy elfogadják a magyar iskolai eredményeket. Én nem számítanék rá.
2020. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha megfelelsz a felvételi követelményeknek és felvesznek akkor a család vagyoni helyzetének megfelelően ösztöndíjat fogsz kapni. Minimalisan 3000- kell fizetni de ezt az összeget az egyetemen le lehet dolgozni.
2020. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem engedd el ezt. Vannak sokkal sokkal jobb lehetőségek Európában, akár ingyenesen is (Dánia, Svédország). Amúgy is, ha amerikában tanulnál jogot, utána csak ott dolgozhatnál. Kint akarsz maradni az államokban? Nem is tudom lehet-e csak így, mert ott tanultál bármit. Ha utána kötelező hazajönnöd, akkor meg a tanulmányaidat se tudod hasznosítani.

A jog elég kötött terület, minden országnak sajátja van. De egy jolly joker területet (mérnök, üzleti képzés), ha választasz és valami jobb európai országban tanulod, akkor már tök sok lehetőséged lesz.

2020. nov. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A Harvard Law School-ba csak és kizárólag alapdiplomával lehet jelentkezni. Először el végzel egy 4 éves alapképzést valamilyen társadalomtudományi területen és akkor tudsz majd jelentkezni. Amerikában nem egyből középiskolából mennek orvosira, meg jogi karra.
2020. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem lehetetlen, de a tökéletes jelentkezőt is simán visszadobják néha (ami bőven többet jelent, mint kitűnő átlag), mert hatalmas a túljelentkezés.


Én inkább Nyugat- vagy Észak-Európában gondolkodnék a helyedben. Teljesen reális bejutni, megfizethető és nagyon magas a színvonal. Vagy lehet nekem túl alacsonyak az igényeim, de a top 500+-os alapképzésem után a top 10-es holland mesterképzés tökéletes megfelel az igényeimnek és nem vágyok Harvardra vagy bárhova máshova. :D Igaz én más szakon tanulok, de a jog is a top 25-ön belül van.


Azzal viszont számolnod kell, hogy a jog tipikusan olyan dolog, amit sokszor saját nyelven tanítanak és csak bizonyos mesterszakokat vagy nemzetközi jogot lehet angolul tanulni ezekben az országokban.

2020. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy volt Pázmányost, aki végzett a Harvardon. Miután summa cum laudeval kikerült a Pázmányról és több évet lehúzott az Alkotmánybíróságon, OTDK helyezés, Köztársasági ösztöndíjtól kezdve Lábady-ig minden. Így sem volt futókaland, nyert pályázatot is, ha jól emlékeszem pont az AB-nél, ami segítette a kinti tanulmányait. Nem lehetetlen, de hozzá kell tenni, hogy ő már közelebb van a 40-hez mint a 30-hoz és 2020-ban végzett az egy éves képzéssel. Szóval, szerintem érdemesebb magyar egyetemeken gondolkodni, ha nagyon menni akarsz ott az Erasmus ami tök jó lehetőség.

Üdv, egy pázmányos joghallgató

2020. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és hogy egyáltalán időt szakítottatok elolvasni a kérdést, mindegyikre nyomtam egy hasznos választ (vagy hogy hívják azt a zöld pipát a kérdés sarkában)! A 4 éves alapképzésről olvastam valamint hogy a kapott jegyek nem fognak számítani, legalábbis nem nagy részben, ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy tudok tanulni ha kell. Azért amerikai egyetemben gondolkozok, mert ott szeretnék elhelyezkedni a későbbiekben.
2020. nov. 7. 15:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hozzá tenném a többi válaszhoz hogy egy elit egyetemen nagy huzata van annak is hogy mit csinálsz a tanuláson kívül mert az alap hogy a jegyeid kitűnőek.
2020. nov. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A jog tényleg sajátos terület, ahogy fentebb is írták, nem annyira könnyen átkonvertálható egy másik országra, mint mondjuk a matematika vagy a műszaki tanulmányok. Ami viszont járható út lehet (ezt többen is csinálták Magyarországról), hogy elvégzed az osztatlan jogász szakot itthon, mondjuk az ELTE-n, majd ezt követően megpróbálhatsz jelentkezni egy olyan LL.M. képzésre a tengerentúlon, ami akár itthon is jól hasznosítható. Pl. nemzetközi jog vagy összehasonlító jog. Ezek általában egy éves képzések, ezért költségben is kevesebb megterhelést jelentenek.


Itt hagyok néhány cikket, amit talán érdekesnek találhatsz.


[link]

[link]

[link]

2020. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!