Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » BME VIK Mérnökinformatikus...

BME VIK Mérnökinformatikus BSc vagy MSc alatt mennék Erasmusra egy félévre, mik a tapasztalatok, mikor érdemes kimenni, hogy a legkevesebb hátrány érjen?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok, nagyon szívesen jelentkeznék, de nem igazán látom át a rendszert.

2020. dec. 5. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha csúszol is miatta valamennyit, 20 éves korodban ezerszer kevesebbet veszítesz plusz fél év egyetemre járással, mint amennyit nyersz azzal, hogy szélesedik a perspektívád, meg bővül a kapcsolati hálód.
2020. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Hát, szerintem a mérnökinfóval nem érdemes. Csak pénz-és időpazarlás, mivel a mérnökök/orvosok/ápolók/informatikusok után két kézzel kapkodnak külföldön. Akkor már AmericaCamppel menjél Amerikába vagy Erasmus szakmai gyakorlatra, ha lediplomáztál. Az Erasmust most már inkább csak a jogászoknak/nyelvszakosoknak/politológusoknak/nemzeközi kapcsolatosoknak és gazdákodósoknak érdemes.
2020. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó vagyok. Esetleg annyiban érdemes, hogy tudd, meg tudod-e állni a helyedet egy idegen országban, nem használva az anyanyelvedet. De arra az amerikai önkénteskedés vagy a szakmai gyakorlat diploma után.
2020. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Én VIK mérnökinfóra járok, szintén másodéves vagyok. Még nem voltam Erasmuson, de szeretnék menni rá valemlyik félévben, leírom hogy én hogy tervezem.


Az első négy félévben nem érdemes kimenni, mert ez alapozza meg a specializációt. Ha olyan specet választasz, ahova nehezebb bekerülni (pl. szoftverfejlesztés), akkor a mintatanterv szerinti súlyozott átlag nagyon fog számítani ebből a négy félévből.


Ötödik félév a specializáció első féléve, személy szerint itt sem mennék ki, mert ebben a félévben kezdünk belemélyedni az általunk választott területbe, érdemes kiélvezni.


Hatodik félév viszont már szóba jöhet. Ilyenkor már be van biztosítva a speced, bele is kóstóltál, hogy milyen, szóval nem igazán tart vissza semmi.


Az is egy jó stratégia (én valószínűleg így fogom csinálni), hogy az első 6 félévet letudom és a hetedikben megyek ki, mert ekkor már túl vagyok a specializáció nagy részén. Ebben a félévben leginkább a diplomamunkán kell dolgozni, de az nem nagy baj, ha ezzel csúszok egy félévet, cserébe, hogy egy új világot ismerek meg és szélesedik a látóköröm.

2020. dec. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb megoldás szerintem az, ha elvégzed a BSc-t és valamikor MSc első évében mész Erasmusra. Addigra lesz már egy papírod, tehát ha úgy alakulna, hogy találsz munkát külföldön és maradni is szeretnél, akkor mindezt probléma nélkül megteheted.

Persze ha nem ez a célod, hanem csak világot szeretnél látni, akkor mehetsz hamarabb is, de én inkább MSc melletti Erasmusra szavazok.

Plusz most még a jávrányhelyzet is beleszól a dolgokba, mert nem tudjuk hogy ténylegesen mikorra áll vissza minden a rendes kerékvágásba. Addig nem is érdemes kimenni, mert bármi történhet. A koliban kuksolni meg nem poén sajnos.

2020. dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!