Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért nem tudok időpontot...

Miért nem tudok időpontot foglalni az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság honlapján?

Figyelt kérdés
Tartózkodási engedélyt szeretnék igényelni. Próbáltam időpontot foglalni, de amint kiválasztom a rám jellemző adatokat (diák tartózkodási engedélye, Budapest) az összes megjelölhető cella pirosra vált. Online formában is lehet intézkedni, viszont ott az adatok kitöltésénél útlevelet kérnek, ami sajnos nekem lejárt. Egyébként nagyon fontos ez az eljárás? EU-s állampolgár vagyok, s egyhuzamban nem haladtam még meg a 90 napot az országban.

2020. dec. 19. 14:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha EU-s állampolgár vagy akkor neked nem tartózkodási engedély kell hanem regisztrációs igazolás. Én szlovák állampolgár vagyok és kb három hete intéztem szintén diákként. Amúgy azt hiszem elég lett volna hozzá a személyi. Én elindítottam online először, ami tök jó mert ott legalább szólnak ha valami hiányzik. Aztán írtak hogy foglakjak időpontot az egyik helyre de oda sehogy sem sikerült , végül a Harmat utcaiba foglaltam és simán megcsinálták helyben :). Igazából ha a szükséges papírok megvannak tehát hallgatói jogviszony igazolás, valami lakóhely,meg valami papír hogy miből élsz akkor simán menni fog.
2020. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!