Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen eredményeket néznek?

Milyen eredményeket néznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Németországban szeretnék egyetemre menni. Az általam kinézett egyetem honlapján felvételi követelményként az érettségit illetve a nyelvvizsgát jelölték meg. Közgazdasági szakra szeretnék jelentkezni. Ilyen esetben mi alapján döntenek, kiket vesznek fel? Az érettségi eredményeket és a nyelvvizsga eredményét nézik? Előnyt jelent egy gazdasági szakra való jelentkezés során, ha van emelt közgazdasági érettségim. Mellette matek középszintű érettségim is van természetesen. Abból is jobb lenne egy emelt? Angol C1 és német B2 nyelvvizsga.

Köszönöm a válaszokat, remélem valaki tud hasznos információval szolgálni. :)



2021. jan. 5. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem mely szakáról van szó? Tuti, hogy le van írva ez is.
2021. jan. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Martin Luther University Halle-Wittenberg és a Business Economics szaka. Én kerestem, de nem találtam bővebb információt a felvételivel kapcsolatban, csak amit leírtam.
2021. jan. 5. 19:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha elvégzek egy pénzügy-számviteli ügyintéző tanfolyamot (2 éves), akkor az is plusz pont lehet náluk vagy akármelyik németországi egyetemen?
2021. jan. 9. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!