Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Csak én érzem visszásnak,hogy...

Csak én érzem visszásnak,hogy aki külföldön jár egyetemre annak fizetni kell a TB-t,míg aki belföldön annak nem?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
miért nem jelentkezel ki az itthoni tb-ből?
2021. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért,mert azt mondták ,hogy amíg magyar lakcímem van addig fizetni kell.
2021. febr. 23. 15:58
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Biztos???


A lányom Bécsbe járt egyetemre, de nem kellett itthon fizetni semmit.

2021. febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen? És,hogy tudtad elintézni ezt, ha szabad kérdezni? Van Ausztriában lakcíme?
2021. febr. 23. 16:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki itt jár egyetemre, az biztosított. Aki külföldön, azt a külföldi egyetem biztosítja abban az országban, ahol van. Jelezni kell a nav-nál, hogy külföldön vagy biztosítva és nem kell fizetni.
2021. febr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]

Ez azt jelenti, hogy aki külföldi egyetemen kezdi meg tanulmányait, azt ingyenes egészségügyi szolgáltatás nem illeti meg - írja az Adózóna.


“A tanulmányait külföldön kezdő diák két megoldás között választhat. Az egyik lehetőség, hogy megfizeti a havi 7320 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot, amivel külföldön az Európai Egészségbiztosítási Kártyához kapcsolódó ellátásokat veheti igénybe.



Dönthet úgy is, hogy megszünteti a belföldi lakcímét, így társadalombiztosítási szempontból külföldinek minősül, ugyanakkor nem lesz magyar egészségügyi szolgáltatása sem.“

A NAV-nál is ezt mondtak,pont most telefonáltam be.

2021. febr. 23. 16:47
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
6: de a külföldi egyetemi biztosítással együtt lehet neki EU-s TB kártyája, amivel ellátják itthon is, ha épp hazajön, és itt szorul orvosra.
2021. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
szintén bécsi vagyok, szintén itt fizetem... nincs is értelme mo.n tartani, egyrészt hiába olcsóbb, ha ott akarnék ellátáshoz jutni, muszáj magánba menni, és akkor bécsben meg csak sürgősségi ellátásra lennék jogosult kék kártyával... így meg az egyetem miatt főleg itt vagyok, így mehetek állami ellátásra, ha orvoshoz akarok menni. és ja, ha gáz van valami látogatásomkor, kék kártya otthon is érvényes.
2021. febr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Kérdező, szerintem a helyzet egyértelmű és nem visszás.


Magyarországon valóban nincs ingyenes TB-d ha külföldön tanulsz. (Nem Erasmus és más rövid vendéghallgatói jogviszonyra gondolok most!)


De abban az országban ahol tanulsz viszont igen. Tehát a helyzet egálban van.



Ha például egy osztrák állampolgár idejön tanulni Magyarországra, mint ahogy sokan jönnek is, akkor neki pedig itt lesz TB-je ingyenesen és otthon nem lesz. Vagy ha otthon is akar akkor fizetnie kell érte.

Ugyanaz a helyzete mint a magyar állampolgárnak.

2021. febr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vagy továbbra is fizeted itthon és igényelsz egy EU-s TB kártyát, vagy kijelentlezel a magyar lakcímedről és ott beregisztrálsz egy helyi háziorvoshoz.

Ügyfélkapun is lehet lakcímet változtatni ha most épp külföldön vagy. Kapsz egy lakcímkártyát postán, hogy nem Magyarországon élő állampolgár vagy, a rendszerben viszont szerepel az osztrák lakcímed, ami amúgy elektronikusan bármikor átírható. A régi lakcímkártyád meg bepostázod a bécsi konzulátushoz.

2021. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!