Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek megéri felvételizn...

Szerintetek megéri felvételizni a Marovásárhelyi Orvosi Egyetemre ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 25 éves vagyok, és már van egy diplomám. Középiskolában gondolkodtam az orvosin, de végül mégis más szakra jelentkeztem és már nagyon megbántam.Gyakorlatilag az egyetem első félévétől tudtam, hogy nagy hibát követtem el, és azóta emészt ez a gondolat. Próbálom mindig elhessegetni, de 5 éve folyamatosan visszatér, hogy márpedig én orvos szeretnék lenni. A korom alapján még nem is lennék nagyon elkésve, de ami visszatart az a pénz. Ugyebár már elhasználtam 7 félévet, marad 5, de az orvosi 12 félév, egy félév meg 1.350.000 ft, szóval iszonyat sok hitelt kéne felvennem. Arra gondoltam, ha Marosvásárhelyen csinálnám, ahol van magyar képzés, legalább a többmilliós diákhitelt nem kéne fölvennem. A gond ott meg az, hogy a gyakorlatok románul vannak, szóval előtte meg kéne tanulnom románul, ami megint pár év veszteség. Tudom, hogy extrém hülyeségnek hangzik, de most úgy érzem ha nem próbálom meg egész életemben bánni fogom. Vélemények?

2021. ápr. 13. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez talán nem akkora segítség, de mivel az orvosi egyetem osztatlan képzés így 14 támogatott félévet ad, vagyis 7 állami féléved lenne még és "csak" 5 önköltséges, persze ez is több milliót jelent.
2021. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
87%

Ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor természetesen megéri. Marosvásárhelyen a magyarok aránya kb 45%,szóval nem hiszem, hogy gond lenne ott élni.

A román nem egy túl bonyolult nyelv, esetleg úgy is csinálhatod, hogy amíg elkezdődik az új egyetemi tanév, addig részt veszel egy intenzív nyelvkurzuson (akár online: [link] tudom, hogy ez 9-12 osztályosoknak szól, de azért kérdezz rá, hátha elvállalnak vagy itt van még ez is: [link] Én ezekről tudok,amik online vannak, de biztos találsz még mást is. Élőben is rengeteg van, korosztálytól, várostól és tudástól függően. Marosvásárhelyen is van, akár az egyetem elkezdése előtt ki is jöhetsz, hogy itt végezz el egy kurzust, addig is megismered a várost és az embereket.)

Ahogy elkezdődik az egyetem beíratkozhatsz egy nyelviskolába is.

A nyelvkurzus valószínűleg már előtte adni fog egy alapot, de azt még tovább kell fejleszteni, ezért is jó a nyekviskola.

Ha összebarátkozol az egyetemen egy olyan emberrel aki jól tud románul, akkor esetleg megkérheted, hogy fordítson neked addig, amíg kicsit belerázódsz ebbe az egészbe. Szerintem ha tényleg komolyan veszed a nyelvsulit, akkor akár már az első év végére is megszerezheted a kellő tudást.

2021. ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!