Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Testvérem dániai egyetemre?...

Testvérem dániai egyetemre? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Tesóm most érettségizik. Kitalálta, hogy ő Dániába költözik és ott jár egyetemre és kint éli majd az életét. Azt mondta, hogy kint fizeti az iskola a szállását, ingyenes az oktatás, sportolhat is és semmiért nem kell fizetnie. És mind ehhez elég ha tud jól angolul még az érettségijének se kell nagyon jónak lenni. Eléggé szűkölködünk, nagy összeget nem tudunk biztosítani amiből el lenne kint hónapokig, de azt mondta egy kicsi pénzel egy repülőjeggyel már ő célban van. Tanulhat ingyen, dolgozhat kint és bejött az élet. Olvastunk weboldalakat és tényleg nagyon simának hangzik. Ez mind tényleg ilyen egyszerű lenne? Akkor miért nem megy mindenki Dániába egyetemre? Minek fizetnek komoly pénzeket itthon, ha más országban ezt mind megkapják ingyen?

2021. ápr. 15. 02:12
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Dania (es a tobbi skandinav orszag) a vilag egyik legdragabb orszaga, a megelhetes baromi draga. Az allami egyetemek viszont valoban ingyenesek.
2021. ápr. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Én Észak-Európában tanulok, nem pont Dánia, de a rendszer hasonló. Valóban fizeti az állam az albérletem és még pénzt is kapok,mert tanulok,de én állampolgár vagyok,ez csak állampolgárokra vonatkozik,ha a testvéred,nem az,akkor rá nem vonatkozik. Maga az oktatás viszont valóban ingyenes.
2021. ápr. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

Hát ennyire nem sima a dolog sajnos. Az ösztöndíj (SU) akkor jár, ha dolgozol mellette ( heti 10-12 ora külföldi diakként). És alapból akkor kezdik el folyósítani a pénzt, ha 10 hete van már biztos diákmunkád.

Én nem tudok róla, hogy az állam biztosítana ingyen szállást bárkinek is, konkrétan élet-halál harcok mennek a megfizethetőbb szállásokért, a kolikra pedig 1,5-2 eves a varólista (pl kopenhagaban)

Ha mar van munkad+SU akkor fent tudod tartani magad valahogy plusz tamogatas nelkul, de az első pár hónapot saját zsebből kell fínanszírozni. Eleve albérlet, koli esetén kérnek 2-3 havi kauciót...plusz a kiköltözés, bútorozás, étel-ital... gyakorlatilag ha nagyon megúszosan akarod, akkor is 1 millió körül van csak a kezdés.

Én szeptembertől megyek ki, már nagyon készülök. Illetve több barátom is kint tanul, szóval már tudom mire számíthatok.


Egyébként nem lehetetlen küldetés. Egy évet simán halaszthat a testvéred és elkezdhet dolgozni. Egy évig gyűjtöget és aztán kimegy. (Én is saját zsebből állom, nem tudok a családra támaszkodni anyagilag)

2021. ápr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen albérlet nincs, de SU-t kaphatnak magyar diákok is.

Szerintem abszolút megéri a befektetést, hogy az ember ott tanuljon, én így végeztem el Dániában a mesterképzést.

Valóban komoly tőke kell hozzá, de utána önfenntartó tud lenni az ember, ami nekem pl egy magyar MSc mellett nem lett volna lehetséges (építész szak mellett Magyarországon nem nagyon tud az ember dolgozni).


És akkor arrol még nem is beszéltünk, hogy a képzés színvonala is magasabb, mint a legtöbb magyarországi szakon.

2021. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!