Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valakinek valami tapasztalat?

Valakinek valami tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég költöztünk ki Németországba,és még erre a 2 hétre mennem kell itt suliba. Nagyon félek,hogy esetleg nem fognak megérteni,vagy valami és gúnyolódni fognak rajtam. Németül nem tudok beszélni,csak egy alap van meg. Valaki esetleg járt hasonló cipőben? Ha igen,neki milyen volt?
2021. júl. 9. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2021. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
7. Most még a 7-be mennék,de szeptembertől 8.
2021. júl. 9. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem fognak gúnyolódni. Most gondolj bele, te gúnyolnál bárkit, mert külföldről jött és ezért nem beszél jól magyarul? Szerintem egyértelműen következik belőle, lehet rá számítani. A saját nyelvén meg biztos kitűnően tud.

A gyerekek mindig kedvesek az újakkal, mert mantrázza nekik a tanár, hogy legyenek kedvesek, és amúgy is kíváncsiak, és van egy elképzelés a fejükben, hogy te leszel az új legjobb barátjuk/szerelmük. Legalábbis az összes sulimban egytől egyig (4 volt), amikor jött új gyerek, mindenki izgatott volt és kíváncsi. A gúnyolások akkor kezdődtek, amikor kiderült, hogy mégse felel meg az elvárásoknak, úgy fél év után. Ekkor kerültek be az újak a saját klikkjükbe, és volt, akivel soha többé nem beszéltek. Ha nagyon aggódsz a németed miatt, és angolul jól beszélsz, esetleg az elején használd azt a nyelvet.


Ez a 2 hét pedig arra lesz elég, hogy nagyjából megtudd, mi merre van, hogy hívják az ofőt és a szimpatikusabb/hangosabb gyerekeket, aztán vége is. Ha nem akarod idegenként kezdeni a tanévet, akkor a nyárra beszélj meg sok ismerkedős programot az osztálytársakkal, akkor is, ha nem szimpik, vagy introvertált vagy, mert az első időszak a legfontosabb az ismerkedéskor.


Szerintem inkább a tanulás miatt aggódj, mert nehéz lehet más nyelven tanulni a törit, bioszt, stb. Szerintem nagy szerencséd van, hogy csak 2 hét suli lesz, mert így a nyáron lesz időd tanulni a nyelvet, és most még valószínűleg nem kérnek sok mindent számon tőled.


Sok sikert!

2021. júl. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
azért remélem angolul tudsz... amúgy ne aggódj, aki nem tud németül, az általában újrajárja az utolsó meglévő osztályát, most két hetet túlélsz és szeptembertől úgyis mások közé kerülsz jó eséllyel
2021. júl. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!