Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hova menjek, Párizs vagy Amerika?

Hova menjek, Párizs vagy Amerika?

Figyelt kérdés

Szeretnék előbb érettségizni és erre több féle képpen van lehetőségem:

1. Elmegyek Amerikába 11.000 $ egy évre a suli és akkor be tudom ott fejezni. Ez azzal jár, hogy Amcsi egyetemre kell majd mennem.

2. Megyek Párizsba az Amerikai suliba, 16,000€ért (majdnem duppla) de az közelebb van, vannak rokonok és franciául is megtanulnék. Ez azzal járna, hogy Francia egyetem, ami ingyen van.

3. Itthon maradok és leteszem az amcsi érettségit (SAT) és az amcsi egyetemet jelent (17,000$nál kezdődik)


2010. szept. 4. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Elso vagy masodik opcio...
2010. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
én Amerikába mennék :)
2010. szept. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
De jó neked, hogy ilyen dolgokat megengedhetsz magadnak.. Én az USA-ba mennék, mert imádom :(
2010. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Én inkább Párizsba mennék, gyönyörű hely, és...

EURÓPA!!!

2010. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha te azt hiszed hogy egy év allatt megtanulsz Franciául, méghozzá Angol mellett (Amerikai suli miatt) akkor nagyon tájékozatlan vagy, én 2 év alatt tanultam meg ugy, hogy suliba kénytelen voltam Franciául beszélni, mert nem tudtak magyarul, pedig én eléggé fiatal voltam (7 éves).
2010. szept. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy év alatt nem fogsz megtanulni Franciául, főleg nem ha a suli Angolul van. Ahoz 2-3 év kéne és ugy, hogy mindenhol csak Franciául beszélsz. Tapasztalatbol irok
2010. szept. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már eléggé tudok Franciául ugyanis az apukám francia.

Tehát nem a francia tanulásról van szó. Japán szerintem nehezebb, és mégis megtanultam japánul egy év alatt, úgy hogy nem tanultam, csak beszélgettem...

Amúgy meg van francia iskola, ahova a nyáron jártam Párizsba és oda is mehetnék hétvégén és akkor megtudnék tanulni.

2010. szept. 12. 13:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Párizs, de számolj azzal hogy ott eléggé drága az élet, főleg ha a belvárosban élsz.
2010. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

utolsó:


nem kell azzal számolnia, ha már simán van neki 16 000 euró csak a sulira, meg francia apuka..


ilyen pénzekből lakhat bárhol

2010. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A 16000€ ban benne van a szállás és a kaja is egy évre. Mint egy csereprogram. Minden benne van, kivéve az egyéb kiadások és az utazás....

De már eldőlt, hogy Amerika lesz valószínűleg.

2010. szept. 12. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!